Atölyeler >
Korkma Anlat >

Yusuf Sevinçli ile Acılı Bir Fotoğraf Atölyesi

Atölye tarihi::
>> Takipte kalın!

 

Yusuf Sevinçli ile 3 günlük bir keşif buluşması olan Acılı Bir Fotoğraf Atölyesi 12-14 Ocak 2018 tarihlerinde Ka Atölye'de gerçekleşecek. Bu buluşmanın amacı bir fotoğraf projesini bitirmek, sonlandırmak, edit yapmak değil; katılımcıları esinlendirmek, cesaretlendirmek, akıllarının nerede olduğunu beraber keşfetmek ve geleceğe yönelik yapmak istedikleri işlerde yardımcı olabilmek! Peki neden Acılı Bir Fotoğraf Atölyesi? Çünkü 3 gün süresince yoğun bir şekilde çalışacağız! Buluşmaya katılmak için motivasyonu yüksek katılımcıların başvuruda bulunmasını öneriyoruz!

Başvuru için 10-15 fotoğraftan oluşan minik bir portfolyonuzu PDF / JPG formatında info@kaatolye.com adresine 'Acılı Bir Fotoğraf Atölyesi' başlığıyla 7 Ocak 2018 tarihine kadar mail atmanızı rica ediyoruz. Başvurular arasından seçilecek 10 kişiyi 9 Ocak 2017 Salı günü haberdar edeceğiz. Atölye katılımcılarının dijital fotoğraf makinalarını ve önceden üzerinde çalıştıkları işlerini, fotoğraf serilerini, portfolyolarını, her şeylerini atölyeye getirmeleri gerekiyor.

Yusuf Sevinçli, Post Serisinden, 2012

Yusuf Sevinçli, Post Serisinden, 2012

Yusuf Sevinçli, Walking Serisinden, 2015

Yusuf Sevinçli, Walking Serisinden, 2015

Atölye Danışmanı :: 
Yusuf Sevinçli (1980, Zonguldak)

Sevinçli’nin imgeleri son derece kişisel ve özneldir, imgelerin rüyayı andıran atmosferinde mekan ve zaman belirsizleşir, izleyici mekan ve zamanın yerini dünyaya dair derin bir sezinin aldığını hisseder. Bu imgeler, hem estetik hem biçimsel açıdan, Sevinçli’nin fotoğrafın tarihine duyduğu saygıyı ve bu tarihle kurduğu yoğun ilişkiyi ortaya koyar.

Yusuf Sevinçli Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu ve 2005 yılında İsveç’te belgesel fotoğrafçılık üzerine bir ustalık sınıfına katıldı. Daha sonra, Good Dog [Uslu Köpek] (2012), Marseille [Marsilya] (2014) ve Walking [Yürümek] (2015) gibi serilerle fotoğrafçılık alanındaki çalışmalarını genişletti; Sevinçli, aralarında Le Botanique (Brüksel, Belçika), Galerie Les Filles du Calvaire (Paris, Fransa), Arter (İstanbul, Türkiye), Angkor Festivali (Angkor, Kamboçya), Istanbul Modern (İstanbul, Türkiye), Gallery Boavista (Lizbon, Portekiz), Atelier de Visu (Marsilya, Fransa), Elipsis Gallery (İstanbul, Türkiye) ve Rencontres d’Arles‘in (Arles, Fransa) de olduğu çok sayıda kurum ve sanat mekanında kişisel ve grup sergilerinde yer aldı. Son olarak, ‘Derivé’ başlıklı serisi, 2016 Moskova Fotoğraf Bienali ile Fransa’da aralarında La Filature (Mulhouse), Le Château d’Eau (Toulouse) ve L’Atelier’in (Nantes)’in de bulunduğu farklı kurumlarda sergilendi. Sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor.

Sevinçli’nin yayımlanan kitapları; Good Dog [Uslu Köpek] (Filigranes Editions, 2012), Marseille [Marsilya] (Le Bec en L’air, 2014), Walking [Yürümek] (Filigranes Editions, 2015), PUT (Fail Books, 2017). 

Yusuf Sevinçli Türkiye'de Galerist tarafından temsil ediliyor >> http://www.galerist.com.tr/tr/artist/yusuf-sevincli/

 

3 GÜN

Cuma
19:00-22:00
Cumartesi
11.00-17.00
Pazar
11.00-19.00
Kontenjan 10 Kişi

 
 

Atölye bedeli::
Tam 300₺ + KDV
Öğrenci 250 + KDV / Lise ve üniversite lisans öğrencileri