Eğitim >
Atölyeler >

Ali Saltan ile
Anlatmanın Başka İhtimalleri

Başlangıç tarihi::
>>  Takipte kalın!

 

Görmenin, göstermenin ve anlatabilmenin imkanlarını soruşturan ve atölye katılımcılarıyla birlikte üretim pratiğini teorik olarak irdeleyen Anlatmanın Başka İhtimalleri, belgesel fotoğrafa farklı açılardan yaklaşmayı deniyor. 8 hafta sürecek olan Anlatmanın Başka İhtimalleri atölyesinde her hafta doğrudan ya da dolaylı olarak belgesel fotoğraf bağlamında farklı metinler ve görme biçimleri üzerine tartışırken bir belgesel fotoğraf projesinin ortaya çıkarılış süreci ele alınacak, örnek işler üzerinde durulacaktır. Atölye belgesel fotoğraf kapsamında metin okuma ve tartışma üzerine kurgulanmıştır.

Araf, 2016 © Ali Saltan

Araf, 2016 © Ali Saltan

8 HAFTA

Haftada 1 Gün
Tek Grup
Pazartesi
19.00-22.00
Kontenjan 6-8 Kişi

 
 

Atölye Danışmanı ::
Ali Saltan

2006 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden;
2010 yılında Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’ndan mezun oldu.
Kocaeli Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri’nde doktara öğrencisidir. 2005 yılından bu güne belgesel fotoğraf ve fotoröportaj alanında fotoğraf çalışmaları üretmekte, eğitimler vermekte ve fotoğraf üzerine yazmaktadır. Geri Dönüşümün Görünmeyen Yüzleri: Sokak Toplayıcıları, Novemedli Kadın Direnişçiler, Çadırkent Ankara: Tekel İşçileri, Bordertrip (Ruben Mangasaryan ile birlikte Ermenistan-Türkiye Sınırı), Merhabarev/Kars-Gümrü (Fotoroportaj.org-Patker Photo işbirliği ile), Van’ın Mültecileri, 
Nehrin Öteki Yakası, İstanbul’un Artığı (artık işler kolektifi ile fotoğraf ve video enstalasyonu) çalışmalarından bazılarıdır.

 
 

Atölye bedeli::

Tam 600₺ + KDV
Öğrenci 400₺ + KDV / Lise ve üniversite lisans öğrencileri