top of page

08 Oca Cmt

|

Ka

Sanatçı Konuşması | Zeynep Merve Çiçek | Herkes Uyuduktan Sonra

Zeynep Merve Çiçek'in 2017-2020 yıllarına ait görsel günlüklerine yer veren Herkes Uyuduktan Sonra sergisi, 8 Ocak Cumartesi günü saat 16:00'da Nazlı Deniz Oğuz moderatörlüğünde gerçekleşecek sanatçı konuşmasıyla sonra yaklaşıyor.

İlginize teşekkürler! Biletler tükendi...
Diğer etkinlikleri gör
Sanatçı Konuşması | Zeynep Merve Çiçek | Herkes Uyuduktan Sonra
Sanatçı Konuşması | Zeynep Merve Çiçek | Herkes Uyuduktan Sonra

Saat ve Yer

08 Oca 2022 16:00 – 17:00 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sanatçı Konuşması

Zeynep Merve Çiçek | Herkes Uyuduktan Sonra

Zeynep Merve Çiçek'in 2017-2020 yıllarına ait görsel günlüklerine yer veren Herkes Uyuduktan Sonra sergisi, 8 Ocak Cumartesi günü saat 16:00'da Nazlı Deniz Oğuz moderatörlüğünde gerçekleşecek sanatçı konuşmasıyla sonra yaklaşıyor. Serginin kapanışı 9 Ocak Pazar günü saat 16:00'da.

Sergi ayrıntıları ve eserlerin satışı için buraya tıklayın!

"Sözcükler çizgilerin arasındaki sanatçıyı bizden sakladı, bizi ise ifşa etti. Düşünmekten de yüzleşmekten de insanlar kaçınır hale geldi. Güncel olan ne varsa, görüp de görmezden geldiğimiz, bizlere figüranlık yapmaktan başka bir rol üstlenmiyor. Bunu isteyen de, bilinçli olarak bu halde algılanmasını sağlayan da insan/biz değil mi zaten? O zaman geldiğinde toplayın bitkileri ve bırakın göğsümün üzerine ki bir daha gelmek isteyeyim kendi dünyama! Bunu düşünmeme etken olan Zeynep’in kalemiyle dokunduğu bir devetabanı bitkisinin yapraklarından başka bir şey değil aslında. Sanatçının daha önce günlüklerinde boyadığı gökkuşağı renkleri uykuya dalmış. Uyandıklarında yeniden rengi bulacaklar mı, bilemem. Bu noktada figürler ve şeyler kabuk değiştirdi. Belki de bir rüya bulutunun içinden geçerken uyuyakaldı ve sanatçı tarafından yeni bir rüyanın evrenine bırakıldı. Kabul edelim ki büyüklere masallar anlatmak oldukça zor zanaat.   Herkes uyuduktan sonra aklıma bir cümle düşüyor; Zeynep şu an uyumuyor. Resimler herkes uyuduktan sonra biçimleniyor. Konuşuyor kağıtla sanatçı, yeşilin yanına “yalnızlık” yazıyor, parlak mermerin siyah-beyaz zeminine “#yeraç” etiketini iliştiriyor, tüm bunların müsebbibi “1 tl”dir, esasında. Zeynep Merve Çiçek’in yeni sergisindeki tüm işleri zamandan bir an gibidir, eğer koparlarsa yaşamdan hepsinin dili tutulur, sözcükler saklanır, kedi ağlar, çiçekler solar, renkler kaybolur."  

Dilek Karaaziz Şener - Aralık 2021, Ankara

Biletler

  • Ücretsiz Kayıt

    Etkinliğe katılım Covid-19 salgını nedeniyle 25 kişi ile sınırlıdır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır.

    ₺0,00
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page