top of page

29 Nis Cum

|

Ka

Bak Sana Ne Getirdim - Belgesel Seçkisi

Bak Sana Ne Getirdim, Ali Saltan’ın Belgesel Seçkisi ile devam ediyor!

Bak Sana Ne Getirdim - Belgesel Seçkisi
Bak Sana Ne Getirdim - Belgesel Seçkisi

Saat ve Yer

29 Nis 2022 19:30 – 21:30 GMT+3

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Bak Sana Ne Getirdim: Belgesel Seçkisi

 Look What I’ve Brought You: Documentary Selection 

Ali Saltan 29.04.2022,

 Cum/Fri 19:30 

@alisaltn 

Bak Sana Ne Getirdim, Ali Saltan’ın Belgesel Seçkisi ile devam ediyor! Çalışmalarında özellikle siyasi ve kültürel coğrafya, alt kültürler, kentsel bellek, artık ve soylulaştırma bağlamında sınır, kimlik ve göçle ilgili konuları çalışan fotoğafçı Ali Saltan, aşağıda listelenen kitapları kendi yorumuyla bizlerle paylaşırken, seçkideki kitaplar da masada sizleri bekliyor olacak. Etkinlik ücretsiz, herkese açık ve kayıt gerekmiyor.

 * 

2013'te başlayan Bak Sana Ne Getirdim etkinliğiyle, bugüne dek Ka için çok farklı bakış açılarına sahip sanatçılar, editörler, yayıncılar kitaplar seçti, bu kitapları izleyicilere anlattı. Her bir kitap Ka kitaplığında sizleri bekliyor! Etkinliğin sürdürülmesi ve kitapların korunabilmesi için kitaplık üyelikle ziyarete açık. Bunun içinse Ka’nın Patreon hesabına Kitaplık seçeneği ile destek olmanız yeterli. * 

Ali Saltan seçkisi: 

1. A Room of Their Own - Susan Meiselas, Multistory, 2017 

2. Early Works - Martin Parr, MPF and RRB Photobooks, 2020

3. Uomini del Ventesimo secolo - August Sander, Abscondita, 2016 

4. Odysseia - Antoine D'Agata, Andre Frere Editions, 2013 

5. Songbook - Alec Soth, MACK, 2015 

6. Seen Behind the Scene - Marry Ellen Mark,Phaidon Press ,2008 

Ali Saltan 1982'de doğdu. Özellikle siyasi ve kültürel coğrafya, alt kültürler, kentsel bellek, artık ve soylulaştırma bağlamında sınır, kimlik ve göçle ilgili konuların incelenmesiyle ilgileniyor. İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sosyoloji okudu ve 2010 yılında Ankara Üniversitesi'nde Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları alanında yüksek lisans yaptı. Çok sayıda platform için editör, görsel danışman, sosyolog ve medya direktörü olarak çalıştı. Halen çeşitli STK'lar için fotoğraf ve video projeleri üzerinde çalışmaktadır. Ali Saltan, PLATFORM by GAPO'nun üyesidir. 

* Bu etkinlik Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı Kültür ve Eğitim Organizasyonları için Uluslararası Yardım Fonu 2021, Goethe-Institut ve diğer ortaklar tarafından finanse edilmektedir: #irf2021 @gi_ankara @goetheinstitut

*

Look What I’ve Brought You: Documentary Selection 

by Ali Saltan 29.04.2022, 

Friday 7.30 pm @alisaltn

 * 

Look What I've Brought You continues with Ali Saltan! * Look What I’ve Brought You continues with Ali Saltan’s Documentary Selection! Ali Saltan, a photographer who studies the subjects of border, identity and migration in the context of political and cultural geography, subcultures, urban memory, surplus and gentrification, will interpret the books listed below, while these books will be waiting for you on the table. The event is free, open to the public, and no booking is required. * With the beginning of the ‘Look What I’ve Brought You’ events which started in 2013, many artists, editors, and publishers with different perspectives have chosen books for Ka’s library and have told the audience about these books. Each book is waiting for you at Ka’s library! The library is open to visitors with membership to maintain the event. Simply subscribe to the Library option for $5 per month through Ka's Patreon account.  

Books selected by Ali Saltan: 

1. A Room of Their Own - Susan Meiselas, Multistory, 2017 

2. Early Works - Martin Parr, MPF and RRB Photobooks, 2020 

3. Uomini del Ventesimo secolo - August Sander,, Abscondita, 2016

4. Odysseia - Antoine D'Agata, Andre Frere Editions, 2013

5. Songbook - Alec Soth, MACK, 2015

6. Seen Behind the Scene - Marry Ellen Mark, Phaidon Press ,2008

* Ali Saltan (1982). He is particularly interested in the issues related to border, identity, and immigration in the context of political and cultural geography, subcultures, urban memory, surplus, and gentrification. He studied Sociology at Mimar Sinan Fine Arts University, Istanbul, and received his MA in Gender and Women’s Studies from Ankara University in 2010. He worked as an instructor in various photography-related courses at Başkent University and Ankara University between 2010 and 2018. Also, he worked as an editor, visual consultant, sociologist and media director for a multitude of platforms. Currently, he works on commissioned photography and video projects for several NGOs. He lives and works in between Çanakkale and Ankara, and is an affiliate of PLATFORM by GAPO.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page