top of page

22 Eyl Cum

|

Ka

Nonstage Music Sessions | Hate Moss

Nonstage’in gelecek buluşmasında, 2018 yılında Tina ve Ian tarafından Londra’da kurulan, elektronika ve post-punk'un alanlarına dalmış, endüstriyel ile electroclash arasındaki müzikleriyle Hate Moss sahne alıyor.

Nonstage Music Sessions | Hate Moss
Nonstage Music Sessions | Hate Moss

Saat ve Yer

22 Eyl 2023 23:00 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

NONSTAGE MUSIC SESSIONS

HATE MOSS

22.09.2023

Cuma/Friday 23:00

[Please scroll for eng]

Kapı açılış / Doors open: 22:30

Konser başlangıcı / Concert starts: 23:00

Ka, "Nonstage Music Sessions" konser serisini iftiharla sunar.

Nonstage’in gelecek buluşmasında 2018 yılında Tina ve Ian tarafından Londra’da kurulan ve şu anda gezgin bir hayat süren İtalyan-Brezilyalı ikili Hate Moss sahne alıyor. Elektronika ve post-punk'un alanlarına dalmış, endüstriyel ile electroclash arasındaki müzikleri, çok kültürlü miraslarının ve karanlık ses paletlerinin bir sonucu. Bugüne kadar Güney Amerika, Avrupa ve Orta Doğu'da pek çok kez sahne alan Hate Moss sanata dair gözlemlerini ve farklı dillerde akıcı geçişleri harmanlayan şarkı sözlerini, ziyaretleri sırasında müziklerine dahil ettikleri farklı enstrumanlarla renklenen özgün bir sound ile birleştirmeyi başarıyor.

2019 yılında ilk LP'leri olan "Live Twothousandhatein"i Stock-a Productions ve Discos Rebeldes etiketiyle yayımlanan grup, Mayıs 2022'de ikinci albümleri "NaN"ı Stock-a Productions ve Before Sunrise Records aracılığıyla yayımladı.

〰️

Nonstage Music Sessions, sanatçı ve performansına odaklandığımız ve izleyicilerin sessiz kalarak samimi bir deneyim yaşayabilecekleri bir ortamda gerçekleşiyor. Hate Moss performansında da yine olabildiğince olaysız dağılmayı hedefliyoruz.

Biletler 80 kişi ile sınırlı.

*****

Ka proudly presents the "Nonstage Music Sessions" concert series.

Hate Moss is an Italo-Brazilian duo formed by Tina and Ian in 2018. Formed in London and currently living a nomadic existence, the duo has performed on numerous stages across South America, Europe, and the Middle East. In 2019, the band released their first LP titled “Live Twothousandhatein,” published by Stock-a Productions and Discos Rebeldes. Immersed in the spheres of electronica and post-punk, from industrial to electroclash, their music is the result of their multicultural heritage and a decidedly dark sonic palette. Drawing inspiration from the music scenes of the many countries that have embraced them, the band's lyrics blend artful observations with fluid shifts in languages and an idiosyncratic sound colored by instruments they have adopted on their journey.

In May 2022, Hate Moss released their second album titled “NaN” through Stock-a Productions and Before Sunrise Records.

〰️

Ka's "Nonstage Music Sessions" is a unique and intimate silent concert series that brings together talented musicians and composers. Our goal is to create an environment where the artist and their performance take center stage, allowing the audience to fully immerse themselves in the music without any distractions. We aim for a similarly seamless experience during Hate Moss's performance.

Tickets are limited to 80 people.

Biletler

  • Standart Bilet

    ₺260,00
    Vergi: KDV dahil
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page