top of page

28 May Cmt

|

Ka

Pankromatika 4.0 - Küresel İklim Değişikliği Sürecinde Sanat: Acil Durum Sanatı

Pankromatika 4.0 Küresel İklim Değişikliği Çağında Sanat konuşma dizisi devam ediyor. Beşinci oturumunda Osman Sert ve Emre Zeytinoğlu’nu bir araya getiren buluşma, Acil Durum Sanatı başlığıyla gerçekleşecek.

Pankromatika 4.0 - Küresel İklim Değişikliği Sürecinde Sanat: Acil Durum Sanatı
Pankromatika 4.0 - Küresel İklim Değişikliği Sürecinde Sanat: Acil Durum Sanatı

Saat ve Yer

28 May 2022 19:30 – 23:50

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Pankromatika 4.0

Küresel İklim Değişikliği Sürecinde Sanat: Acil Durum Sanatı 

28 Mayıs 2022,

Cts, 19:30

Osman Sert Emre Zeytinoğlu 

Yeni bir yeryüzü̈ kavrayışına duyulan acil ve kaçınılmaz ihtiyaçtan hareketle, küresel iklim değişikliği çağında sanatı bilimlerdeki çözümlemelerle birlikte ele almak üzere, akademisyen Aykut Çelebi ve sanatçı Ece Akay danışmanlığında, farklı disiplinlerden isimleri bir araya getiren Pankromatika 4.0 Küresel İklim Değişikliği Çağında Sanat konuşma dizisi devam ediyor. 

*

Beşincisi oturumunda Osman Sert ve Emre Zeytinoğlu’nu bir araya getiren buluşma Acil Durum Sanatı başlığıyla gerçekleşecek.

*

Etkinlik ücretsiz ve kayıt yaptırmanız gerekmiyor.

*

Bu etkinlik Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı Kültür ve Eğitim Organizasyonları için Uluslararası Yardım Fonu 2021, Goethe-Institut ve diğer ortaklar tarafından finanse edilmektedir #irf2021

*

Osman Sert Osman Sert, Çorum’da doğmuştur. Lisans eğitimine 1982'de Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünde başlamış, Böcek sistematiği, taksonomisi ve evrimi alanında yüksek lisans ve doktora çalışmalarını aynı üniversitede tamamlamıştır. 1999 yılından itibaren ülkemizde Adli Böcek Bilimi (Adli entomoloji) alanının kuruluş çalışmalarına katılmış, sonrasında çok sayıda cinayet davasının çözümüne katkı sağlamıştır. Böcek taksonomisi ve evrimi ve adli entomoloji alanlarında çok sayıda yurtdışı indeksli dergilerde yayını ve kitap bölüm yazarlıkları bulunmaktadır. Halen Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Uygulamalı Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

*

Emre Zeytinoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümünü bitirdi. Çok sayıda karma sergiye katılan sanatçı, altı kişisel sergi açtı. 1994'ten beri kişisel resim sergisi açmayan sanatçı, yalnızca karma sergiler için hazırlanmakta, bu süre içinde ise; yalnızca karışık malzemelerle oluşturulmuş yapıtlara ağırlık vermektedir. Ortak konuları işleyen grup sergilerini tercih etmektedir. Çalışmalarında enstalasyon ön plandadır. Sanat üzerine yazılar yayımlayan Zeytinoğlu'nun, Ali Akay ile yazdığı iki kitabı vardır. Halen MSGSÜ'de öğretim elemanı olarak çalışmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page