top of page

14 Nis Cum

|

Ka

Sanatçı Konuşması | "Animasyon Sanatı ve Öznel Üretim" - Barış Çavuşoğlu

Barış Çavuşoğlu, "Animasyon Sanatı ve Öznel Üretim" adlı konuşmasında, kariyerini, çalışmalarını ve üretim sürecini paylaşacak. Ayrıca öznel üretim, animasyon sanatı ve form arayışı hakkındaki düşüncelerini de aktaracak.

Sanatçı Konuşması | "Animasyon Sanatı ve Öznel Üretim" - Barış Çavuşoğlu
Sanatçı Konuşması | "Animasyon Sanatı ve Öznel Üretim" - Barış Çavuşoğlu

Saat ve Yer

14 Nis 2023 19:30 – 21:00

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sanatçı Konuşması | Animasyon Sanatı ve Öznel Üretim

Barış Çavuşoğlu

14.04.2023, Cuma 

19:30

-

Bu Cuma Barış Çavuşoğlu ile "Animasyon Sanatı ve Öznel Üretim"ini konuşacağız. Freelance animasyon yönetmeni olarak Adult Swim bünyesinde çalışan ve California Institute of the Arts'ta Experimental Animation yüksek lisansına devam etmekte olan Barış, ilk solo sergisi olan Hit Me Baby One More Time'ı da kapsayan çalışmalarını ve üretim sürecini bizlerle paylaşacak. Barış, Cuma günü Amerika'da edindiği deneyimlerin yanı sıra XR, video sanatı ve enstalasyon formlarında gerçeküstünü kara mizah ile birleştiren tekil ve yüksek sesli bir animasyon stilini nasıl geliştirdiğini de anlatıyor olacak.

Animasyon, kara mizah ve grotesk üretimin iç içe geçtiği bir sanatçı konuşmasında buluşalım.

-

Barış Çavuşoğlu

Barış Çavuşoğlu (d. 1994) animatör ve görsel sanatçı. 2012’de Escape Studios London'da 3D VFX eğitimi, ardından City, University of London'da Computer Science with Games Technology lisans eğitimi aldı. 2018'de Berlin'e taşındı ve Random Collective Berlin’in bir üyesi oldu. 2019 yılında Los Angeles’a taşındı ve grotesk çizgi filmlerini, XR, video sanatı ve enstalasyon formlarında gerçeküstü kara mizah ile birleştiren tekil ve yüksek sesli bir animasyon stili geliştirmeye devam ediyor. California Institute of the Arts'ta Experimental Animation master’ına devam etmekte olup aynı zamanda freelance animasyon yönetmeni olarak Adult Swim’in bünyesinde bulunuyor. Animasyonları Annecy International Animation Film Festival, REDCAT Theatre, OVNi Festival France, Lithuania International Shorts ve Dutch Design Week gibi uluslararası film festivalleri ve etkinliklerde gösterildi. Kasım 2021'de Almanya’da, Leipzig BSMNT galerisinde Kid Xanthrax ile #SLIPGNOSIS isimli bir sergi açtı. 2022 Haziran ayında İstanbul, Barın Han galerisinde ilk solo sergisi olan Hit Me Baby One More Time’i Viable İstanbul küratörlüğünde hayata geçirdi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page