top of page

22 Şub Sal

|

Ka

Sanatçı Okumaları #3 | Peter Paul Rubens

Ka'da sanatçı okumalarının üçüncüsünü Gökhun Baltacı, Kazım Şimşek moderatörlüğünde Hollanda Altın Çağı sırasında yaşamış Flaman sanatçı Peter Paul Rubens üzerine gerçekleştiriyor. Etkinlik ücretlidir.

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Sanatçı Okumaları #3 | Peter Paul Rubens
Sanatçı Okumaları #3 | Peter Paul Rubens

Saat ve Yer

22 Şub 2022 19:30 – 21:30 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sanatçı Okumaları #3 | Peter Paul Rubens

Gökhun Baltacı & Kazım Şimşek

22.02.2022, Salı 19:30 

Covid-19 nedeniyle katılım 30 kişi ile sınırlıdır. 

Katılım ücretlidir. Kayıt için bu sayfadaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

-----

Peter Paul Rubens, Hollanda Altın Çağı sırasında yaşamış,  Flaman sanatçı ve diplomattı. Flaman Barok geleneğinin en etkili sanatçısı olarak kabul edilir. Rubens'in kompozisyonları klasik ve Hristiyan tarihine gönderme yapar. Mitolojik ve alegorik konularda ortaya koyduğu eserleri yaşadığı zamanların endişeleri ve iklimi hakkında gerçek bir fikir verir.

------

Ka'da sanatçı okumalarının üçüncüsünü Gökhun Baltacı, Kazım Şimşek moderatörlüğünde Flaman Barok geleneğinin en etkili sanatçısı olarak kabul edilen Peter Paul Rubens üzerine gerçekleştiriyor.

Sanatçı Okumaları etkinliği sanatçıların ürettiklerine daha bütünlüklü bakabilmeyi hedefliyor. Sanatçılar, yalnızca eserleriyle değil;  okudukları, yazdıkları, çizdikleri ve hayatına dair ulaşılabilen başka detaylarla birlikte ve ürettikleri dönemin koşulları da gözetilerek “okunuyor”.

---

Bu etkinlik Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı Kültür ve Eğitim Organizasyonları için Uluslararası Yardım Fonu 2021, Goethe-Institut ve diğer ortaklar tarafından finanse edilmektedir: www.goethe.de/relieffund #irf2021 @gi_ankara @goetheinstitut

---

Gökhun Baltacı, 1989 yılında Ankara’da doğdu. 2013 yılında, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü lisans programından mezuniyet alıp Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans Programını “Tekinsizlik ve Bilinçdışı: Resimde kişisel anılara ilişkin bir sondaj denemesi” başlıklı tezi ile tamamladı (2019). Öğrenciliği sırasında Ankara’da, Mamak’ta ve Sincan’da düzenlenen kamusal projelere katıldı. 2010 yılından başlayarak içlerinde Pera Müzesi’nde gerçekleşen “Sarsılan İmge” ve Müze Evliyagil’de gerçekleşen “Aynı Bahçe”nin de yer aldığı karma sergilere davet edildi. 2017 yılında ilk sergisi “Masanın Sağ Köşesi” Galeri Nev’de açıldı. Aynı yıl içinde Nev’in Tütün Deposu’nda düzenlediği 15. İstanbul Bienal’i paralel etkinliklerinden “Meleklerin Payı” sergisinde eserleri sergilendi. 2018 yılında Mamut Art Project’te davet edildi. Ardından Galeri Nev’in Eylül 2019’da Maçka Sanat Galerisi’nde düzenlediği “Bütün Gezegen İçerideydi” sergisinde yer aldı. Bu sergi devam ederken sanatçının Galeri Nev’deki ikinci kişisel sergisi “Şapka Numarası” izleyiciyle buluştu. Eserleri son olarak Galeri Nev’in otuzbeşinci yılı vesilesiyle sanatçının da yer aldığı “Altın Çağ” sergisinde izlendi. Gökhun Baltacı çalışmalarına Ankara da kişisel atölyesinde devam etmektedir.

Kazım Şimşek, 1987 yılında Ankara'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü (2006-2007) Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü (2007-2012) Hacettepe üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü-Yüksek Lisans (2016) eğitimlerini tamamladı. Pek çok grup sergisinde çalışmaları sergilenen Kazım Şimşek söylemini ve çağdaş sanat pratiğini sınıf meselesi üzerinden tanımlar. İlk kişisel sergisi Moral, 10.02.-27.03.2022 tarihleri arasında İstanbul'da Evliyagil Dolapdere’de izleyiciyle buluştu.

ENG

Third of the Reading the Artist event will be on the Flemish artist Peter Paul Rubens, who lived during the Dutch Golden Age, on Feb 22th, 2022 Tuesday at 19:30 by Gökhun Baltacı, moderated by Kazım Şimşek. @gokhunbaltaci @_kazimsimsek This is a paid event. / Link in bio for details and booking. The talk will be held in Turkish without translation, but the video recording will be available soon. Reading the Artist event aims to give a more holistic look at what artists produce. Selected artists are not judged solely by their work; Instead, we “read” them by considering their writings, drawings, and all the details about their lives, and also regarding the conditions of the period while they created their artistic works. --- This event is funded by the International Relief Fund for Organizations in Culture and Education 2021 of the German Federal Foreign Office, the Goethe-Institut and other partners: www.goethe.de/relieffund #irf2021 Image: Prometheus Bound Begun c. 1611-1612, completed by 1618 Peter Paul Rubens, Flemish (active Italy, Antwerp, and England), 1577 - 1640, and Frans Snyders, Flemish (active Antwerp), 1579 - 1657

Biletler

  • Bilet Satın Al

    Etkinliğe katılım Covid-19 salgını nedeniyle 25 kişi ile sınırlıdır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır.

    ₺50,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page