top of page

ka

hakkında

ka, görsel kültür ve sanatsal düşünce alanında bilgi paylaşımı ve üretime olanak sağlamak için kurulmuş bir mekân. ka’da yıl boyunca hem sağlam bir altyapıya sahip lens tabanlı çalışan sanatçılar hem de fotoğrafa yeni başlayanlar için olanaklar yaratmak, farklı disiplinlerden araçları ve bilgi kaynaklarını bir araya getirmek üzere çeşitli seviyelerde atölyelerin yanı sıra söyleşiler, sunumlar, sanatçı konuşmaları, projeler ve programlar düzenleniyor.

ayrıca ka, sanatçıların ve kendi bünyesinde üreten katılımcılarının işlerinin geliştirilmesi, sergi ve kitap formatlarında paylaşılması için kurgu ve tasarım desteği veriyor, bu çalışmaların yurt içinde ve yurt dışında görünür olması için çalışıyor.

 

ka mekânında fotoğraf ve sanat kitaplarına ayrılmış bir kitaplık, geniş olanaklara sahip bir karanlık oda, dijital baskı ve taramalar için bir baskı merkezi ile, fotoğraf edisyonlarına, bağımsız sanatçı yayınlarına ve keyifli tasarım ürünlere ulaşabileceğiniz bir dükkân bulunuyor.

yaratma cesaretinin önemine inanan bir ekiple birlikte üretmek ve düşünmek isteyen herkes ka’ya davetli.


ka, kendi alanı dahilinde ve vizyonuna uyan tüm işbirliklerine açık. bünyesinde üreten genç sanatçıların işlerini desteklemek üzere çalışmalarını sürdürürken, bu konuda ulaşabileceği herkesle bilgi ve imkanlarını paylaşmaktan heyecan duyuyor.

bottom of page