Projeler >
Journey to Turkey >

JOURNEY TO TURKEY

Crossway Foundation UK ve Art Jameel'in iş birliği ile hayata geçirilen Journey to Turkey projesinin son ayağı Ka Atölye’de gerçekleştirildi. Journey to Turkey projesi Arap Körfezi'nden seçilen 6 genç sanatçının "göç" teması çerçevesinde Türkiye'de farklı bölgeleri deneyimlemesini amaçladı.

Bu kapsamda sanatçıların İstanbul, Kapadokya ve Ankara'da geçirdikleri 10 günlük Türkiye yolculuğunda ürettikleri işler, Ka Atölye'de gerçekleşen kurgu atölyesinin ardından It’s a bad word, ‘belong.’* adlı sergi ile 22 Mayıs­-30 Haziran 2016 tarihleri arasında izleyicilerle buluştu.

Bu projenin son ayağına ev sahipliği yapan Ka Atölye'de geçirdikleri sürede sanatçılar, kendi çalışmalarını Ankara’daki sanatçılarla paylaşma imkanı buldu. Ayrıca Türkiye'de bulundukları süreçte ürettikleri işleri de izleyicilerle paylaşacakları bir serginin ve kitabın hazırlıklarını tamamladılar. Göç teması kapsamında, Türkiye'den izlenimleri ile hareket etme halinin süreç ve jestlerine odaklanan sanatçılar, yeni ve ortak bir dilin olanaklarını deneyimledikleri işlerini Ka Atölye'de sergilediler.

2016
ARAP KÖRFEZİ
TÜRKİYE
6 SANATÇI