hakkında

Ka, Antik Mısır inanışına göre insanın görünmeyen bedenidir.
Ka fiziksel bedenden bağımsızdır, ölümsüzdür.
Ka, varlığın muhafaza edici ve yaratıcı unsurudur.
Her varlığın ka’sı kendine özgüdür.
Varlık geliştikçe ka’sı da gelişir.

 
 
hakkinda-sbackground-image.png

Ka, görsel kültür ve sanatsal düşünce alanında bilgi paylaşımı ve üretime olanak sağlamak için kurulmuş bir mekan. Ka’da yıl boyunca hem sağlam bir altyapıya sahip lens tabanlı çalışan sanatçılar hem de fotoğrafa yeni başlayanlar için olanaklar yaratmak, farklı disiplinlerden araçları ve bilgi kaynaklarını bir araya getirmek üzere çeşitli seviyelerde atölyelerin yanı sıra söyleşiler, sunumlar, sanatçı konuşmaları, projeler ve programlar düzenleniyor.

ayrıca ka, sanatçıların ve kendi bünyesinde üreten katılımcılarının işlerinin geliştirilmesi, sergi ve kitap formatlarında paylaşılması için kurgu ve tasarım desteği veriyor, bu çalışmaların yurt içinde ve yurt dışında görünür olması için çalışıyor.

Ka mekanında fotoğraf ve sanat kitaplarına ayrılmış bir kitaplık, geniş olanaklara sahip bir karanlık oda, dijital baskı ve taramalar için bir baskı merkezi ile, fotoğraf edisyonlarına, bağımsız sanatçı yayınlarına ve keyifli tasarım ürünlere ulaşabileceğiniz bir dükkan bulunuyor.

Yaratma cesaretinin önemine inanan bir ekiple birlikte üretmek ve düşünmek isteyen herkes Ka’ya davetli.
Ka, kendi alanı dahilinde ve vizyonuna uyan tüm işbirliklerine açık. bünyesinde üreten genç sanatçıların işlerini desteklemek üzere çalışmalarını sürdürürken, bu konuda ulaşabileceği herkesle bilgi ve imkanlarını paylaşmaktan heyecan duyuyor.