kanatlarını aç

fotoğrafa yeni başlayanlar ve temel konularda bilgilerini tazelemek isteyenler için temel düzeyde atölyeler…

 
Frances Benjamin Johnston with group of children looking at her camera1.jpg

temel fotoğraf bilgisi ve kültürü

Fotoğrafın tarihçesinden fotoğraf makinesinin kullanımına, ışığın dilinden görüntü düzenlemeye kadar ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri, Temel Fotoğraf Bilgisi ve Kültürü hem teoride hem de pratikte farklı yöntemler uygulayarak hayata geçiriyor.

 
_483x600_bgp_andrekertesz.jpg

biçimsel görme pratikleri

Fotoğrafa yeni başlayanlar ve yeni bir bakış pratiği kazanmak isteyenler için gerçekleştirilen Biçimsel Görme Pratikleri Atölyesi, 8 hafta boyunca kendi görme biçiminizi keşfetmenize yardımcı oluyor.

 
noom-peerapong-2uwFEAGUm6E-unsplash.jpg

video 101

Video 101: Kısa Film Yapımına Giriş atölyesi temel düzeyde ancak kapsamlı programıyla, kendi filmlerini çekmek ya da film yapımının süreçlerini öğrenmek isteyen herkesi 6 haftalık keyifli bir süreçte buluşmaya davet ediyor.

 
_600x450_fbtt_abelardomorell.jpg

fotoğrafın bi’ tuhaf tarihi

Bu atölyede öncü-fotoğrafçılar ve onların başarısızlıklarından, fotoğraf uğruna ölen çıraklardan, pek bilinmeyen kahramanlarından, fotoğrafın karanlık tarafından, fotoğraftan sonra hayatımıza giren olgulardan ve fotoğrafın geçmişinde olanlardan konuşacağız.

 
michael-wesely-experience-time-longest-exposed-photographs-33.jpeg

fotoğraflar ne diyebilir ki?

Orhan Cem Çetin ile gerçekleşen Fotoğraflar Ne Diyebilir ki? fotoğrafın diğer temsil yollarına kıyasla ve tarihsel bir perspektif içinde, gerçeklikle, fotoğrafçıyla, fotoğraflananla, sözle ve izleyiciyle ilişkisini tartışıyor.

 
600x600_ydtf_duyuru_final1.jpg

gapo ile yakın dönem türkiye fotoğrafı

Yakın Dönem Türkiye Fotoğrafı ile hem yakın geçmişe dair bir hafıza tazelenmesi, hem kategoriler aracılığıyla işler arasında yeni bağlar kurulması, hem de Türkiye’deki yakın dönem fotoğraf üretimine daha geniş bir perspektiften bakılması amaçlanıyor.