Eğitim >
Atölyeler >

kolları sıva

Fotoğrafın kimyası ve büyülü yönüyle tanışmak, kendini geliştirmek isteyenler için atölyeler…

guvercin.jpg

temel karanlık oda

Temel Karanlık Oda Atölyesi, fotoğrafın geçirdiği evrimi merak eden ve bunu deneyimlemek isteyenlerle çıkılacak alternatif bir yolculuk.

 
_600x409_00_005_c41.png

c41 renkli film yıkama

c41 atölyesinde renkli filmin yapısal özellikleri, malzemeler, Jobo Processor // CPP2 kullanımı, renkli kimyasallar konularında bilgiler paylaşılırken, katılımcılar aynı zamanda pratik olarak renkli film yıkamayı deneyimleme şansı buluyor.

 
_459x600_unnamed6.png

alternatif baskı: cyanotype

İki günlük yoğunlaştırılmış Cyanotype atölyesinde katılımcılar baskı için gereken kimyasalların hazırlanmasını, doğru poz sürelerinin tespiti, tonlama ve mürekkep baskılı yazıcılardan oluşturulan negatifleri kullanarak baskı yapma fırsatı bulacaklar.

_600x400_d.jpg

alternatif baskı: van dyke

Alternatif Baskı: Van Dyke atölyesinin amacı, tarihi fotoğraf tekniklerini sayısal teknolojinin olanakları ile birleştirerek, fotoğrafın geçmişindeki zengin repertuarını kullanarak çağdaş fotoğraflar üretmektir.

 
_600x517_doganin_kalemi.jpg

alternatif baskı ileri düzey: doğanın kalemi

Doğanın Kalemi atölyesinin amacı ilk foto grafik görüntü yöntemlerinden biri olan tuz-gümüş baskı tekniğini güncel araç ve malzemeler ile yeniden üretmek. El yapımı, biricik baskıları sayısal mürekkep püskürtme negatifler ve kimyasal yöntemlerin birlikteliğinde oluşturmak.

 
arsival koda.jpg

arşival karanlık oda

Arşival Karanlık Oda Atölyesi, temel karanlık oda bilgisine sahip olanların fotoğrafın kimyasına ait bildiklerini daha da derinleştirmelerine olanak yaratan yeni bir atölye.

_474x600_fotogram_01.jpg

tek bi’ gün fotogram

Yalım Ardıç bir süredir ilgilendiği ve üretim sürecinde kullandığı fotogramın temel prensiplerini meraklılarıyla paylaşmak üzere, sizi tek günlük bir Fotogram atölyesine davet ediyor.

 
_399x600_pinhole08.jpg

pinhole

İğne deliğinden geçen ışığın karanlık bir kutu içinde oluşturduğu görüntüyü saptayıp el yapımı fotoğraf makineniz ile her aşamasının size ait olduğu bir fotoğraf üretme sürecini deneyimlemek, fotoğrafın ilk bulunuşundan bu yana yaşadığı evrimi ve fotoğraf kelimesinin neden “ışıkla yazmak” anlamına geldiğini daha iyi özümsemek için keyifli bir atölye çalışması.

 
_600x400_2mucellit2016_001_1.jpg

mücellithane

Mücellithane atölyesinde Saddle dikiş, Japon dikiş, Fransız dikiş ve Kettle dikiş teknikleri uygulamalı olarak anlatılıyor ve Sert Kapak ciltleme tekniği ile atölye tamamlanıyor.