Eğitim >
Atölyeler >

korkma anlat

Projelerin, hikayelerin, fikirlerin görsel ifadelerini bulması ve ortaya çıkması için gerçekleştirilen atölyeler…

aa proje.jpg

açık atölye / proje

Oğuz Karakütük danışmanlığında gerçekleşen Açık Atölye Proje, bir fotoğraf projesinin ortaya çıkışından, tamamlanıp bir kitaba ve/veya sergiye dönüşmesine kadar geçen süreyi baştan sona ele alıyor.

 
pereanu-sebastian-qFH7-yKoxik-unsplash.jpg

hissi ve fikri olaylar defterdarları

Defter tutmayı seviyorsanız, Yalım Ardıç danışmanlığında naif ve keyifli bir deneyim sizi bekliyor; hissiyle, fikriyle, seçilecek kağıdıyla ve her şeyiyle ellerinizden çıkıp somutlaşacak bir defter tutma denemesi...

 
silvabingaz.jpg

yalnızlar rıhtımı

Silva Bingaz ile gerçekleşecek Yalnızlar Rıhtımı: Kişisel Hikaye Anlatıcılığı, fotoğrafta kişisel bakış açısının oluşturulması ve bu bakış açısının fotoğraflara yansıması için bir deneyim sunuyor.

 
KIB 07098-000052.jpg

gapo ile kib

GAPO ile düzenlenen ve her seviyeden fotoğraf meraklısına açık olan bu atölye, katılımcıları kendilerine ya da kentlerine ya da hem kendilerine hem kentlerine bakmaya davet ediyor. Katılımcılar atölye kapsamında üretecekleri mini projelerde sadece kendi hayatlarına, evlerine, iş ortamlarına, aile ve arkadaş çevrelerine odaklanabilecekleri gibi sadece yaşadıkları sokağa, mahalleye, kente de odaklanabilecek veya her ikisini bir arada ele alabilecek.

 
orumcek-cbgokceer.png

örümcek

Cemil Batur Gökçeer danışmanlığında gerçekleşecek Örümcek’te, bir fotoğrafın diğer fotoğraflar arasından nasıl sıyrılıp size doğru yaklaştığı, yanına, altına, üstüne ve hatta içine başka fotoğrafların nasıl eklenip eklenemeyeceği gibi sorulara cevap ararken, bir araya gelen bu görüntülerle anlamlı kurgular örülmeye çalışılacaktır.

 
occ.png

periyodik bakım

Orhan Cem Çetin danışmanlığında gerçekleşen Periyodik Bakım, işlerin sunulduğu ve her yönüyle destek almak üzerine kurulu bir süreçtir. Projesine yeni başlayan ama tekniğine karar veremeyen, konsept geliştirme aşamasını geçmiş ama bir teknik sorunda takılmış, projesinin sonuna gelmiş ancak kurgu sürecinin içinden çıkamayan ya da herhangi bir nedenle ürettiği işlerden emin olamayan katılımcılar, işlerini sunmak ve destek almak için katılabilirler.

post-017-2012-600x400.jpg

acılı bir fotoğraf atölyesi

Yusuf Sevinçli ile gerçekleşen buluşmanın amacı bir fotoğraf projesini bitirmek, sonlandırmak, edit yapmak değil; katılımcıları esinlendirmek, cesaretlendirmek, akıllarının nerede olduğunu beraber keşfetmek ve geleceğe yönelik yapmak istedikleri işlerde yardımcı olabilmek!

_600x600_ömer_orhun_yeni.jpg

arakat

Ömer Orhun ile gerçekleşen atölyede fotoğraf çalışılır. Uzun sürebilir. Kim bilir yerleştirmeler bile yapılabilir.. Atölye başlarken ve ara zamanlarda, portfolyo okumaları ve önerilerle ilerlenir.

 
_600x399_3.jpg

labirent

Fazlı Öztürk ile gerçekleşen Labirent, başka eserlerden yola çıkarak, hem o eserleri anlama çabasını hem de onlardan destek almayı, ilham bulmayı içeriyor ve böylece katılımcılarından kendi seslerini yükseltmelerini, ya da belki de sadece o sesi bulmalarını, hatta ve hatta o sesi yalnızca aramalarını istiyor. Bunu yaparken de birlikte üretmenin, birlikte eylemenin ayak sesleri için bir deneme, bir pratik arayışını da hedefliyor.

 
ali_03.jpg

bir ankara hikayesi

Ali Saltan ile gerçekleşen Bir Ankara Hikayesi farklı yaşantılara tanık olurken kendi hayatlarımıza sahip çıktığımız bir mecranın yolunu açma ihtimalini saklı tutar. Fotoröportaj disiplinini esas alarak mekan ve insan temasını konu edinmektedir. Katılımcıların yaratıcı katkıları ile şekillenmesi planlanan atölyede fotoğraflanan hikayelerin çeşitli mecralarda paylaşılması amaçlanmaktadır.