top of page

Açık Edisyonlar

11.06.2021-12.09.2021

Ka, fotoğraf çoğaltılabilir, sanat ulaşılabilir olmalı fikrinden yola çıkarak fotoğraf ve diğer çoğaltılabilir sanat eserlerinin daha fazla insana ulaşabilmesi için Açık Edisyonlar projesini hayata geçirdi. Ka’nın davet ettiği sanatçıların seçilmiş işlerinin, herhangi bir edisyon (sayı) limiti olmaksızın, numaralandırılmış ve imzalı kopyalarının satışı ile mevcut piyasa koşullarının dışına taşarak daha geniş bir kitleye ulaşabilmeyi hedefliyoruz.

Açık Edisyonlar projesinin en önemli çıkış noktası, sanat piyasasının onu meydana getiren aktörlerin üzerinde yer alan belirleyici gücü karşısında duyduğumuz sıkışmışlık hissiydi. Bir parça da olsa fotoğrafı "yalnızca koleksiyonerler tarafından sahiplenilebilir" eserler olmanın dışında konumlandırabilme fikri bize bu nedenle heyecan veriyor. Bir eserin sınırlı sayıda ve yüksek fiyatlarla satılmasına hiçbir itirazımız yok. Diğer yandan bugüne kadar eriştiğimiz, sanata ilgi duyan, sanatı üreten/izleyen ve sevdiği sanatçılarla bağ kurmak isteyen herkesi gözeterek alternatif bir yol ortaya koymak istiyoruz.

Sanatçılar hakkında bilgiye ve açık edisyon olarak satışa sunulan fine-art baskıların künye ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Açık Edisyonlar koleksiyonuna belli dönemlerde yeni sanatçı ve eser seçkileri eklenmeye devam edecek.

Şu an burada gösterilecek ürünümüz yok.

bottom of page