top of page

15 Ara Per

|

Ka

Sergi | Small Things in Silence

Oğuz Karakütük danışmanlığında gerçekleşen Açık Atölye'nin yirminci dönemi bu kez Yamamoto Masao’ya selam gönderiyor ve Small Thing in Silence sergisi ile 15 Aralık 2022 - 21 Ocak 2023 tarihleri arasında Ka’da izleyici ile buluşuyor.

Sergi | Small Things in Silence
Sergi | Small Things in Silence

Saat ve Yer

15 Ara 2022 19:00 – 21 Oca 2023 05:00

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sergi 

15 Aralık—21 Ocak 2023

Sanatçılar

Hanieh Fatouraee

Duygu Gören

Efsun Polat Koyuncu

Tuğba Manav

-

Oğuz Karakütük danışmanlığında ve Yalım Ardıç asistanlığında gerçekleşen Açık Atölye'nin yirminci dönemi bu kez Yamamoto Masao’ya selam gönderiyor ve Small Thing in Silence sergisi ile 15 Aralık 2022 - 21 Ocak 2023 tarihleri arasında Ka’da izleyici ile buluşuyor. 21 Ocak 2023 tarihine kadar, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 10:00 - 19:00 arasında Ka’da görülebilir.

*

Açık Atölye, katılımcılarına fotoğrafı bir ifade biçimi olarak kullanmanın adımlarını atmayı öğretmeyi hedefleyen üretim odaklı bir atölye. Fotoğrafı benzer biçimde kullanan fotoğrafçıları anlama çabasını da bir o kadar önemsiyor.  Oğuz Karakütük tarafından yürütülen atölye; teori ve proje olmak üzere iki bölümde gerçekleşiyor. 10 haftalık Teori bölümünde her hafta bir başlıktan yola çıkılarak, fotoğrafa dair okumalar yapılıp, birçok iş üzerinden tartışmalar yürütülüyor. 6 hafta süren Proje   bölümünde ise her dönem farklı bir sanatçının ürettiği işe selam  gönderilerek, bu işlere konu olmuş kavramlar üzerine her bir katılımcının atölye sonuna kadar bireysel bir proje üretmesi için çalışılıyor.   Açık Atölye, bir projenin planlama aşamasından hayata geçirilmesine, seçilecek görsel dil ve yaklaşımdan, ortaya çıkabilecek etik ve pratik meselelere, hayati öneme sahip edit-kurgu-tasarım aşamalarından çalışmanın bir kitaba ya da sergiye dönüşümüne kadar bütün aşamaları kapsayan bir süreç.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page