top of page

05 Şub Cmt

|

Ka

Sanatçı Konuşması | Terminal > Can Akgümüş & Süleyman İyigündostu

Can Akgümüş ile Terminal üzerine Süleyman İyigündostu eşliğindeki sanatçı konuşması 5 Şubat Cumartesi günü saat 18:00'de Ka'da. Covid-19 nedeniyle katılım 30 kişi ile sınırlıdır. Ücretsiz biletinizi aşağıdaki bağlantıdan alabilirsiniz.

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Sanatçı Konuşması |  Terminal > Can Akgümüş & Süleyman İyigündostu
Sanatçı Konuşması |  Terminal > Can Akgümüş & Süleyman İyigündostu

Saat ve Yer

05 Şub 2022 18:00 – 19:30 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sanatçı Konuşması | TERMİNAL

Can Akgümüş & Süleyman İyigündostu

05.02.2022, Cumartesi 18:00 

Covid-19 nedeniyle katılım 30 kişi ile sınırlıdır.

Ücretsiz kayıt için bu sayfadaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

-----

"Sayın Yolcular,

Sabah uyandığınız, gözlerinizdeki çapakları sildiğiniz, işe veya okula gittiğiniz, gördüğünüz, kokladığınız, üzüldüğünüz, neşelendiğiniz ve bildiğiniz için teşekkür ederiz. Kainatta size bahşedilen bu öğreti bizim de gerçeğimiz: Yaşamak. Oysa doğmak ya da ölmek mecburiyettir. Arasına gerilmiş bir ipin üzerinde gerçekleşen bu buluşmada sadece duracağız. Burada zamanın olmadığını siz de göreceksiniz.

Etrafınızda acele ile içilmiş, bir yere yetişmek için yere atılmış sigaralar göreceksiniz. Rahatsız uykulardan şişen yüzler ve gözler, karton bardakta içilmiş kahveler özlemle bölünecek. İçinizde ağlayanlar da olacak. Bize bahşedildiği gibi siz de hasretle sarılacaksınız gelenlere ve gidenlere.

Bir mumun ardına saklanır gibi yavaşça gün yüzüne çıkacağız, zamanı elleri ile kıranlar aramızdan ayrılacak. Burada olabilmek için ne savaşlar, ne tanrılar, ne uygarlıklar, ne imparatorlar var oldu ve yok oldu.

Sayın Yolcular,

Yıllardır buradasınız! Bu terminalde olmak, sizin, bizim ve onların gerçeğidir.

Hoş geldiniz, hoşça kalın..."

- Süleyman İyigündostu

------

Can Akgümüş (1987-Ankara) Selçuk Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi’nde İktisat üzerine lisans eğitimi gördü. Sanat üretiminde malzeme olarak fotoğrafı, görünen gerçekliği kayıt altına alması ve bunun bellek, tarih ve toplum ile olan ilişkileri üzerinden yeniden üretilmesiyle oluşan döngünün bir saptaması olarak kullanıyor. Çeşitli kolaj teknikleri uygulayarak fotoğrafın sınırlarını araştırırken özgün bir dil kurmayı amaçlıyor. Çalışmalarını sürekli yer değiştirerek hafıza, kent yaşamı, kent yaşamının doğal döngüsü ve bireyler üzerindeki etkilerini mesafeli ve yorumlayıcı gözlemleriyle üretirken kişisel hafızasıyla ortak hafıza arasında yeni ilişki yolları arıyor. Müze Evliyagil'in direktörlüğünü yapan Can Akgümüş,  Ankara ve İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Biletler

  • Ücretsiz Kayıt

    Etkinliğe katılım Covid-19 salgını nedeniyle 30 kişi ile sınırlıdır. Etkinliğe katılımda Ka'nın Patreon destekçileri öncelikli olacaktır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır.

    ₺0,00
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page