top of page

17 May Sal

|

Ka

Kitap Lansmanı: No One Dies at a Gypsy Wedding, Arjen J. Zwart

Arjen Zwart’ın 18 yıllık bir süre boyunca İstanbul’da bir Roman topluluğundaki yaşama tanıklık ettiği ve aile üyelerinin hayatlarını samimi ve kişisel bir bakış açısıyla sunduğu kitabı No One Dies at a Gypsy Wedding Ali Saltan’ın moderatörlüğünde yarın akşam Ka'da izleyiciyle buluşuyor.

Kitap Lansmanı: No One Dies at a Gypsy Wedding, Arjen J. Zwart
Kitap Lansmanı: No One Dies at a Gypsy Wedding, Arjen J. Zwart

Saat ve Yer

17 May 2022 19:30 – 21:30 GMT+3

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Kitap Lansmanı

No One Dies at a Gypsy Wedding

Arjen Zwart & Ali Saltan

17.05.2022, Salı-Tue 19:30

Arjen Zwart’ın 18 yıllık bir süre boyunca İstanbul’da bir Roman topluluğundaki yaşama tanıklık ettiği ve aile üyelerinin hayatlarını samimi ve kişisel bir bakış açısıyla sunduğu kitabı No One Dies at a Gypsy Wedding (Bir Çingene Düğününde Kimse Ölmez) Ali Saltan’ın moderatörlüğünde 17 Mayıs Cuma akşamı 19:30’da Ka’daki kitap lansmanı ile izleyiciyle buluşuyor.

*

Konuşma dili İngilizcedir, Türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

Etkinlik ücretsiz, herkese açık, kayıt yaptırmak gerekmiyor.

*

Arjen Zwart belgesel fotoğrafçılıkta uzmanlaşmış, bağımsız bir fotoğrafçıdır. Fotoğrafa 1986 yılında başladı. Kameranın görsel hikayeler anlatmak için sunduğu olanaklardan etkilendi. Hindistan, Güney Doğu Asya, Hollanda ve Türkiye’de röportajlar ve toplumsal belgeseller yaptı. Arşivsel materyalleri sinizm dokunuşuyla birleştiren Dog Food fotoğraf dergisinin eş kurucularındandır.

www.arjenzwart.com

*

Ali Saltan 1982'de doğdu. Özellikle siyasi ve kültürel coğrafya, alt kültürler, kentsel bellek, artık ve soylulaştırma bağlamında sınır, kimlik ve göçle ilgili konuların incelenmesiyle ilgileniyor. İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sosyoloji okudu ve 2010 yılında Ankara Üniversitesi'nde Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları alanında yüksek lisans yaptı. Çok sayıda platform için editör, görsel danışman, sosyolog ve medya direktörü olarak çalıştı. Halen çeşitli STK'lar için fotoğraf ve video projeleri üzerinde çalışmaktadır. Ali Saltan, PLATFORM by GAPO'nun üyesidir.

ENG

Arjen Zwart’s book ‘No One Dies at a Gypsy Wedding’, a photobook which Arjen witnesses life of Roma community and shows an intimate and personal insight into the lives of the family members over a period of 18 years, will meet the audience with moderation of Ali Saltan on 17 May Tuesday at 19:30. * The talk will be held in English and there will be consecutive translation into Turkish. The event is free and open to all, no registration is required. * Arjen Zwart Is an independent photographer (The Netherlands), specialized in slow documentary photography. Arjen started photography in 1986. He is attracted by the possibilities the camera offers to tell visual stories. He has made reportages and social documentaries in India, South East Asia, the Netherlands and Turkey. Arjen is co-founder of Dog Food, a photography magazine that mainly combines archival material with a touch of cynicism. * Ali Saltan (1982). He is particularly interested in the issues related to border, identity, and immigration in the context of political and cultural geography, subcultures, urban memory, surplus, and gentrification. He studied Sociology at Mimar Sinan Fine Arts University, Istanbul, and received his MA in Gender and Women’s Studies from Ankara University in 2010. He worked as an instructor in various photography-related courses at Başkent University and Ankara University between 2010 and 2018. Also, he worked as an editor, visual consultant, sociologist and media director for a multitude of platforms. Currently, he works on commissioned photography and video projects for several NGOs. He lives and works in between Çanakkale and Ankara, and is an affiliate of PLATFORM by GAPO.

#booklaunch #noonediesatagypsywedding #arjenzwart

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page