top of page

29 Mar Sal

|

Ka

Bak Sana Ne Getirdim: Ali Beşikçi, Oradan Buradan Seçkisi

“Bak Sana Ne Getirdim” Ali Beşikçi’nin “Oradan Buradan Seçkisi” ile devam ediyor! Etkinlik ücretsiz, herkese açık ve kayıt yaptırmak gerekmiyor.

Bak Sana Ne Getirdim: Ali Beşikçi, Oradan Buradan Seçkisi
Bak Sana Ne Getirdim: Ali Beşikçi, Oradan Buradan Seçkisi

Saat ve Yer

29 Mar 2022 19:30 – 21:35 GMT+3

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Bak Sana Ne Getirdim: Oradan Buradan Seçkisi

Ali Beşikçi

29.03.2022, Salı 19:30

@besikciali

(scroll for eng)

*

“Bak Sana Ne Getirdim” Ali Beşikçi’nin “Oradan Buradan Seçkisi” ile devam ediyor! Bu kez farklı bir formatta buluşacağız ve Ali Beşikçi'nin yaşadığı İtalya'dan bizim için kaydettiği video sunumunu izleyeceğiz. Kitaplar ise Ka'da bizleri bekliyor olacak. Gösterimin ardından Ali Beşikçi ile Zoom üzerinden bir soru-cevap buluşması gerçekleşecek.

*

Etkinlik ücretsiz, herkese açık ve kayıt yaptırmak gerekmiyor.

*

2013'te başlayan etkinlikle, bugüne dek Ka için çok farklı bakış açılarına sahip sanatçılar, editörler, yayıncılar kitaplar seçti, bu kitapları izleyicilere anlattı. Her bir kitap Ka kitaplığında sizleri bekliyor! Etkinliğin sürdürülmesi ve kitapların korunabilmesi için kitaplık üyelikle ziyarete açık. Bunun içinse Ka’nın Patreon hesabına Kitaplık seçeneği ile destek olmanız yeterli.

*

Ali Beşikçi seçkisi:

1. Fantazm - Ali Beşikçi - @besikciali

2. The Halcyon - Isabella Nitto & Luca Baioni - @isabellahime & @expoatheor

3. Unprofessional - Matilde Soes Rasmussen - @matildesoes

4. Either Limits or Contradictions - Nick Meyer - @nickmeyerstudio

5. Sleep Creek - Dylan Hausthor & Paul Guilmoth - @dylan.hausthor & @paulguilmoth

6. Z-one - Kürator: Ali Beşikçi - @besikciali

7. Personæ Non Gratæ - Yorgos Karailias

8. Entrance to Our Valley - Janie Fridlyand - @jfridlyand

9. Polar Night - Mark Mahaney - @mahaney_mark

Ali Beşikçi, “İsimsiz” (2021) Phantasm

*

Ali Beşikçi (1997, İstanbul) sanatçı ve yayıncıdır. İlk kitabı Arada 2017 yılında Ofset Yapımevi tarafından yayımlandı. Beşikçi, 2018 yılında Fabrika Zine ve Fail Books ortak projesine 31 fotoğraftan oluşan bir fotozine ile katıldı. Aynı yıl, sanatçılar ve izleyicileri arasında diyalog geliştirmeyi amaçlayan çağdaş bir fotoğraf platformu olan Zone Magazine'i kurdu. 2020'de Z-ONE ve 2021'de The Halcyon Günleri [Bir Diyalog] Isabella Nitto ve Luca Baioni'yi düzenleyip yayınladı.

*

Bu etkinlik Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı Kültür ve Eğitim Organizasyonları için Uluslararası Yardım Fonu 2021, Goethe-Institut ve diğer ortaklar tarafından finanse edilmektedir: #irf2021 @gi_ankara @goetheinstitut

ENG

Look What I’ve Brought You: Here and There Selection by Ali Beşikçi 29.03.2022, Tuesday 7.30 pm @besikciali * Look What I've Brought You continues with Here and There Selection by Ali Beşikçi! This time we will watch the video presentation Ali Beşikçi recorded for us from Italy, where he lives but the books are going to be present at Ka. After the screening, we will have a Q&A session with Ali Beşikçi via Zoom. * The events started in 2013 to follow the new developments in the world of photobooks. Many artists, editors, and publishers with different perspectives chose books for Ka’s library and told the audience about the books they chose. The library is open to visitors with membership. Simply subscribe to the Library option for $5 per month through Ka's Patreon account. * Books selected by Ali Beşikçi: 1. Phantasm, Ali Beşikçi 2. The Halcyon, Isabella Nitto & Luca Baioni 3. Unprofessional, Matilde Soes Rasmussen 4. Either Limits or Contradictions, Nick Meyer 5. Sleep Creek, Dylan Hausthor & Paul Guilmoth 6. Z-one, Curator: Ali Beşikçi 7. Personæ Non Gratæ, Yorgos Karailias 8. Entrance to Our Valley, Janie Fridlyand 9. Polar Night, Mark Mahaney * Ali Beşikçi (1997, Istanbul) is an artist and publisher. His first book In Between was published by Ofset Yapımevi in 2017. Beşikçi participated in a collaborative project between Fabrika Zine and Fail Books in 2018 with a photo zine comprising 31 photographs. The same year he founded Zone Magazine, a contemporary photography platform that aims to cultivate dialogue among artists and their audiences. He edited and published Z-ONE in 2020 and The Halcyon Days [A Dialogue Between] Isabella Nitto and Luca Baioni in 2021. * This event is funded by the International Relief Fund for Organisations in Culture and Education 2021 of the German Federal Foreign Office, the Goethe-Institut, and other partners. #irf2021

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page