top of page

18 Haziran Cmt

|

Ka

Hayatı Yazanlar: Sezgin Kaymaz & Hakan Kaynar

Sanatçı Okumaları kapsamında 3 ay boyunca Ankaralı 3 yazarın yazıyla ve yaşamla kurdukları ilişkiye dair keyifli bir sohbet için konuklarıyla buluşan Hakan Kaynar’ın üçüncü konuğu yazar Sezgin Kaymaz.

Hayatı Yazanlar: Sezgin Kaymaz & Hakan Kaynar
Hayatı Yazanlar: Sezgin Kaymaz & Hakan Kaynar

Saat ve Yer

18 Haz 2022 19:30 GMT+3 – 19 Haz 2022 19:30 GMT+3

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Hayatı Yazanlar / The Life Writers

Sezgin Kaymaz & Hakan Kaynar

18.06.2022, Cumartesi-Saturday 18:00

Hakan Kaynar, Hayatı Biriktirenler üçlemesinin ardından şimdi de Hayatı Yazanlar üçlemesiyle yeniden Ka'da! Sanatçı Okumaları kapsamında 3 ay boyunca Ankaralı 3 yazarın yazıyla ve yaşamla kurdukları ilişkiye dair keyifli bir sohbet için konuklarıyla buluşan Hakan Kaynar’ın üçüncü konuğu yazar Sezgin Kaymaz.

*

Etkinlik ücretsiz, herkese açık, kayıt yaptırmak gerekmiyor.

*

Sezgin Kaymaz, 1962’de Sinop’ta doğdu. 1967’den itibaren on üç yıl Konya’da yaşadı, Konya Anadolu Lisesi’ni bitirdi. 1980’de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girip iki yıl sonra terk etti. Ankara 19 Mayıs Spor Akademisi’ne girdi, girer girmez terk etti. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi’ne girdi, onu da terk etti. 1976’dan itibaren oyuncu ve teknik direktör olarak hentbolla uğraştı. Bütün kategorilerdeki Hentbol Milli Takımlarında Baş Antrenör olarak görev aldı, Teknik Kurul Başkanlığı yaptı. İlk kitabı Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir 1997’de yayımlandı. O zamandan beri yirmiye yakın kitap yazıp yayımlamıştır. Artık sadece yazıyor.

*

Hakan Kaynar Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümünde çalışıyor.

*

Bu etkinlik Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı Kültür ve Eğitim Organizasyonları için Uluslararası Yardım Fonu 2021, Goethe-Institut ve diğer ortaklar tarafından finanse edilmektedir. #irf2021 @gi_ankara @goetheinstitut

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page