top of page

27 Oca Cum

|

Ka

Sergi | İki Limon Çekirdeği

Sergiye adını veren iki limon çekirdeği Irmak Canevi’nin 2020 yılı boyunca her gün bir şey seçerek biriktirdiği 366 kalemlik envanterin en küçük ve sevimli girdilerinden biri.

Sergi | İki Limon Çekirdeği
Sergi | İki Limon Çekirdeği

Saat ve Yer

27 Oca 2023 18:00 – 04 Mar 2023 07:00

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sergi  | İki Limon Çekirdeği

27 Ocak — 04 Mart 2023

Sanatçı

Irmak Canevi

-

Sergiye adını veren iki limon çekirdeği Irmak Canevi’nin 2020 yılı boyunca her gün bir şey seçerek biriktirdiği 366 kalemlik envanterin en küçük ve sevimli girdilerinden biri. Mekana dağılan kurgunun temsiliyetini de üstlenmiş olan ve her an var olmaya hazır bir çift cana ev sahipliği yapan bu çekirdeklerin yeri ayrı.

Seyircisini umutla karşılayan sergi üç farklı odak etrafında tasarlanmış. Sanatçının seçkisi: (i) bir yıllık birikimin tamamını taşıyan ambalaj köpüğünden inşa ettiği bir yapı, (ii) ön yüzünde koleksiyonun fotoğraflarına yer veren ve arkasında bunların nereden gelip, nasıl ve neden seçildiklerinden bahseden afişler ve (iii) topladığı şeylerin görselleriyle oynayarak ürettiği kolajlardan oluşuyor.

Pratiğinde birbirinden farklı biçimleri bir araya getiren Irmak, bu sergisinde de toplamış olduğu irili ufaklı, rengarenk parça üzerinden yeni arayışlara giriyor; dikkatini çeken çeşitli malzemeden esinlenen taze form ve platformlara yer veriyor Ka Atölye’de.

İki Limon Çekirdeği sanatçının doğup büyüdüğü sevgili Ankara’daki ilk sergisi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page