top of page

20 Eki Per

|

Ka x Assembly

Aynı Cemin Bülbülüyüz | Hakan Kaynar & Murat Meriç

Hakan Kaynar ve Murat Meriç ile "Aynı Cemin Bülbülüyüz" 20 Ekim Perşembe akşamı Ka x Assembly'de!

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Aynı Cemin Bülbülüyüz | Hakan Kaynar & Murat Meriç
Aynı Cemin Bülbülüyüz | Hakan Kaynar & Murat Meriç

Saat ve Yer

20 Eki 2022 19:00 – 21:00 GMT+3

Ka x Assembly, Oran, One Tower AVM, Kudüs Cd. 6/A D:Kat:1, 06450 Çankaya/Ankara

Etkinlik Hakkında

Aynı Cemin Bülbülüyüz

Hakan Kaynar & Murat Meriç

20.10.2022, Perşembe 19:00 

Katılım 40 kişi ile sınırlıdır. Ücretsiz kayıt için bu sayfadaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

-----

Aynı Cemin Bülbülüyüz (Hakan Kaynar & Murat Meriç)

Arkadaşlıklarının otuzuncu yılında sohbetlerini başkalarıyla paylaşmaya karar veren iki toplayıcı. Ortak geçmişleri üzerinden memleketin yakın tarihine açılıp sohbetin konularını tesadüflere bırakacaklar. Yine de masalarında en çok müzik, tarih ve edebiyat olacak.

---

Hakan Kaynar, Kendisini Murat Meriç ile tanıştıran Radyo Arkadaş'ta programlar yaptı. Doksanlı yıllarda Ankara'da yazdığı şiir ve öyküleri, yayınlanan dergilerin sayfalarında yer aldı. Şimdi çoğunlukla Akademi'nin hayatı. Günlük yaşamı tarih, şehir ve edebiyat arasında gidip gelir. Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde görev yapmaktadır.

Murat Meriç (d.1972), müzik yazarı, eleştirmen. Kimya mühendisliği eğitimi sırasında müzik tarihi ile ilgilenmeye başlayan Murat Meriç, 1996 yılında Müzik dergisinin kurucuları arasında yer almıştır.Roll, Mürekkep, Birikim, Milliyet Sanat, Virgül, Bant gibi çeşitli dergilerde müzik üzerine yazılar yazdı. Ankara’da faaliyet gösteren Radyo Arkadaş’ın kurucularındandır. 2002 - 2003 yılları arasında TRT için Kırkbeşlik isimli televizyon programını hazırladı ve sundu.  Pop Dedik / Türkçe Sözlü Hafif Batı Müziği (İletişim Yayınları, 2006), 100 Şarkıda Memleket Tarihi (Ağaçkakan Yayınları, 2016), Yerli Müzik (bi'bak Berlin, 2018) ve Hayat Dudaklarda Mey / Memleketin Anason Kokan Şarkıları (Anason İşleri Kitapları, 2019) adlı dört kitabı, üzerinde çalıştığı pek çok projesi var. Yazar ve danışman sıfatıyla pek çok albüme de destek vermektedir. Üniversitelerde ve kültür merkezlerinde müzik tarihi üzerine seminerler verdi, veriyor. Halen Açık Radyo için hazırladığı Harici Bellek isimli programı hazırlıyor ve sunuyor. Gazete Duvar ve Kafa dergisinde yazıları yayımlanıyor.

Biletler

  • Ücretsiz Kayıt

    Etkinliğe katılım 40 kişi ile sınırlıdır.

    ₺0,00
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page