top of page

11 Kas Per

|

Ka

Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #2

Litho Days Turkey kapsamında gerçekleşen Bir Dosta Mektup sergisi sanatçılarıyla gerçekleşecek Sanatçı Konuşmaları'nın ikincisi Naz Önen moderatörlüğünde Furkan Öztekin ve Gökhun Baltacı ile11 Kasım Perşembe günü saat 18:00'da Ka'da.

Etkinlik Kayıtlara Kapanmıştır
Diğer etkinlikleri gör
Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #2
Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #2

Saat ve Yer

11 Kas 2021 18:00 – 20:00 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Çevremizi, duyularımızı ve fikirlerimizi şekillendiren Eureka! anlarımızı sorgulama fikrinden yola çıkan “Bir Dosta Mektup” sergisi, birbirinden farklı sanatsal pratiklere sahip sanatçıları, pratiklerinin uzağında bir özgün üretim tekniği ile bir araya getiriyor. Sanatçının kavramsal ve yaratıcı özünün, master-printer’ın teknik çözümlemesiyle birleştiği eserler; mekan, doğa, kimlik, hafıza ve zaman gibi yine kendi yaygın pratiklerinde çalıştıkları konuları ele alsa da her bir eser, bir diğerinin tekniğinden ve bağlamından ayrı yerlerde durarak atölyedeki 160 milyon yıllık taşların üzerinde katmanlar halinde birbiri ardında sıralanıyor. Bavyeralı oyun yazarı Alois Senefelder tarafından bir kaza ve rastlantı sonucu bulunan taş baskının yüzyıllar boyu jenerasyonlara, akımlara ve coğrafyalara yayılan sesini, zanaatinin işçiliğini, tekniğinin sonsuzluğunu, baskı süreci boyunca kaza ve rastlantısallıklara olan aleniyetini ve yine bu süreçte sanatçı ve baskıcı arasındaki dinamikte doğanın bu işbirliğindeki rolünü düşündüğümüz “Bir Dosta Mektup” sergisi, 6 Kasım’da 250. yaşına giren Alois’e bir teşekkür mektubu.

- Yazın Öztürk

Biletler

 • Patreon Destekçisi

  Ka'nın Patreon destekçisiyseniz, sizin için ayrılan kontenjan kapsamında biletinizi almak için bu seçeneği kullanın. Desteğiniz için teşekkürler.

  ₺0,00
  Satış bitti
 • Yedek Kayıt

  Rezervasyonlarını iptal eden konuklar olduğu zaman öncelik sırasına göre buradan kayıt yaptıran konuklar bilgilendirilecektir.

  ₺0,00
  Tükendi

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page