top of page

21 Kas Paz

|

Ka

Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #3

Litho Days Turkey kapsamında gerçekleşen Bir Dosta Mektup sergisi sanatçılarıyla gerçekleşecek Sanatçı Konuşmaları'nın üçüncüsü Doğu Gündoğdu moderatörlüğünde Aslı Işıksal, Fırat Güner ve Gözde İlkin ile21 Kasım Pazar günü saat 18:00'da Ka'da.

Etkinlik Kayıtlara Kapanmıştır
Diğer etkinlikleri gör
Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #3
Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #3

Saat ve Yer

21 Kas 2021 18:00 – 20:00 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Çevremizi, duyularımızı ve fikirlerimizi şekillendiren Eureka! anlarımızı sorgulama fikrinden yola çıkan “Bir Dosta Mektup” sergisi, birbirinden farklı sanatsal pratiklere sahip sanatçıları, pratiklerinin uzağında bir özgün üretim tekniği ile bir araya getiriyor. Sanatçının kavramsal ve yaratıcı özünün, master-printer’ın teknik çözümlemesiyle birleştiği eserler; mekan, doğa, kimlik, hafıza ve zaman gibi yine kendi yaygın pratiklerinde çalıştıkları konuları ele alsa da her bir eser, bir diğerinin tekniğinden ve bağlamından ayrı yerlerde durarak atölyedeki 160 milyon yıllık taşların üzerinde katmanlar halinde birbiri ardında sıralanıyor. Bavyeralı oyun yazarı Alois Senefelder tarafından bir kaza ve rastlantı sonucu bulunan taş baskının yüzyıllar boyu jenerasyonlara, akımlara ve coğrafyalara yayılan sesini, zanaatinin işçiliğini, tekniğinin sonsuzluğunu, baskı süreci boyunca kaza ve rastlantısallıklara olan aleniyetini ve yine bu süreçte sanatçı ve baskıcı arasındaki dinamikte doğanın bu işbirliğindeki rolünü düşündüğümüz “Bir Dosta Mektup” sergisi, 6 Kasım’da 250. yaşına giren Alois’e bir teşekkür mektubu.

- Yazın Öztürk

Biletler

 • Ücretsiz Kayıt

  Etkinliğe katılım Covid-19 salgını nedeniyle 20 kişi ile sınırlıdır. Etkinliğe katılımda Ka'nın Patreon destekçileri öncelikli olacaktır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır.

  ₺0,00
  Satış bitti
 • Patreon Destekçisi

  Ka'nın Patreon destekçisiyseniz, sizin için ayrılan kontenjan kapsamında biletinizi almak için bu seçeneği kullanın. Desteğiniz için teşekkürler.

  ₺0,00
  Satış bitti
 • Yedek Kayıt

  Rezervasyonlarını iptal eden konuklar olduğu zaman öncelik sırasına göre buradan kayıt yaptıran konuklar bilgilendirilecektir.

  ₺0,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page