top of page

06 Kas Cmt

|

Ka

Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #1

Litho Days Turkey kapsamında gerçekleşen Bir Dosta Mektup sergisi sanatçılarıyla gerçekleşecek Sanatçı Konuşmaları'nın ilki Yazın Öztürk moderatörlüğünde Anne Kari Ødegård,Burçak Bingölve Deniz Gül ile6 Kasım saat 18:00'de Ka'da.

Etkinlik Kayıtlara Kapanmıştır
Diğer etkinlikleri gör
Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #1
Litho Days | Sanatçı Konuşmaları #1

Saat ve Yer

06 Kas 2021 18:00 – 20:00 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Çevremizi, duyularımızı ve fikirlerimizi şekillendiren Eureka! anlarımızı sorgulama fikrinden yola çıkan “Bir Dosta Mektup” sergisi, birbirinden farklı sanatsal pratiklere sahip sanatçıları, pratiklerinin uzağında bir özgün üretim tekniği ile bir araya getiriyor. Sanatçının kavramsal ve yaratıcı özünün, master-printer’ın teknik çözümlemesiyle birleştiği eserler; mekan, doğa, kimlik, hafıza ve zaman gibi yine kendi yaygın pratiklerinde çalıştıkları konuları ele alsa da her bir eser, bir diğerinin tekniğinden ve bağlamından ayrı yerlerde durarak atölyedeki 160 milyon yıllık taşların üzerinde katmanlar halinde birbiri ardında sıralanıyor. Bavyeralı oyun yazarı Alois Senefelder tarafından bir kaza ve rastlantı sonucu bulunan taş baskının yüzyıllar boyu jenerasyonlara, akımlara ve coğrafyalara yayılan sesini, zanaatinin işçiliğini, tekniğinin sonsuzluğunu, baskı süreci boyunca kaza ve rastlantısallıklara olan aleniyetini ve yine bu süreçte sanatçı ve baskıcı arasındaki dinamikte doğanın bu işbirliğindeki rolünü düşündüğümüz “Bir Dosta Mektup” sergisi, 6 Kasım’da 250. yaşına giren Alois’e bir teşekkür mektubu.

- Yazın Öztürk

Biletler

 • Rezervasyon / Reservation

  Sergi turuna katılım Covid-19 salgını nedeniyle 20 kişi ile sınırlıdır. Etkinliğe katılımda Ka'nın Patreon destekçileri öncelikli olacaktır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır. / Participation in the exhibition tour is limited to 20 people due to the Covid-19 outbreak. Ka's Patreon supporters will be prioritized for participation in the event. HES code information and proof of complete vaccination are required for all participants.

  ₺0,00
  Satış bitti
 • Patreon Destekçisi / Supporter

  Ka'nın Patreon destekçisiyseniz, sizin için ayrılan kontenjan kapsamında biletinizi almak için bu seçeneği kullanın. Desteğiniz için teşekkürler.

  ₺0,00
  Satış bitti
 • Yedek Kayıt / Standby Booking

  Rezervasyonlarını iptal eden konuklar olduğu zaman öncelik sırasına göre buradan kayıt yaptıran konuklar bilgilendirilecektir. / Your place is considered to be a standby booking if there are people with unconfirmed bookings for the event. You will be asked to confirm your booking if others do not confirm the booking within a set time period.

  ₺0,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page