top of page

19 Eyl Sal

|

Ka x Assembly

Film Gösterimi ve Konuşma > Meeting

Sizi piyanist ve yönetmen Emre Şen’in ilk uzun metrajlı etkileyici "Meeting" filminin Türkiye prömiyerinde bizimle buluşmaya davet ediyoruz. Etkinlik, film gösterimi sonrasında, yönetmenin katılımıyla Özlem Tamer moderatörlüğünde gerçekleşecek özel bir söyleşi ile devam edecek.

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Film Gösterimi ve Konuşma > Meeting
Film Gösterimi ve Konuşma > Meeting

Saat ve Yer

19 Eyl 2023 19:30 – 22:00 GMT+3

Ka x Assembly, Oran, One Tower AVM, Kudüs Cd. 6/A D:Kat:1, 06450 Çankaya/Ankara

Etkinlik Hakkında

🎬 Film Gösterimi & Konuşma (Yönetmenin katılımıyla)

Meeting, İngiltere, 2020 (Yön. Emre Şen, 1s20d)

19.09.2023, Salı/Tuesday, 19:30 Ka x Assembly

@emresenpiano #özlemevrentamer

@assembly.buildings

Sizi piyanist ve yönetmen Emre Şen’in ilk uzun metrajlı etkileyici "Meeting" filminin Türkiye prömiyerinde bizimle buluşmaya davet ediyoruz. Etkinlik, film gösterimi sonrasında, yönetmenin katılımıyla Özlem Tamer moderatörlüğünde gerçekleşecek özel bir söyleşi ile devam edecek.

Ka x Assembly mekânındaki Türkiye prömiyeri ile "Meeting," sizi duygusal bir yolculuğa ve gerilime sürüklemeyi vaat ediyor. Sıradan bir buluşma partisinin, kahramanı beklenmedik şekillerde etkileyen gizemli kaybolmaların yaşandığı ürpertici bir hikayeye nasıl dönüştüğüne tanık olacaksınız.

Emre Şen, klasik piyanist olarak başladığı kariyerinde cesur bir şekilde sinemaya atıldı. Kendi terapi deneyimlerini sarsıcı bir sinematik keşfe dönüştüren Şen'in ifadesiyle, "İnsanları rahatsız etmek, sinema yaparken önemlidir," ve bu film gerçekten insan psikolojisinin ve ilişkilerin karmaşıklığına derinlemesine iniyor. Gerilim ve duygu dolu hikayelerle ilerleyecek bir akşam için ücretsiz olarak kayıt yaptırıp bize katılın. 

Görüşmek dileğiyle!

Emre Şen Emre Şen ilk piyano derslerini 13 yaşında Nuriye Arıkan’dan aldı. Piyano eğitimini Ankara’da Prof. Nimet Karatekin ve Prof. Ersin Onay'la sürdürdü. Lisansüstü eğitimini İtalya’da Marcella Crudeli, Amerika’da Oxana Yablonskaya ve İngiltere’de Kevin Kenner ile tamamladı. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sanat Teşvik Ödülü alarak bitirdi. Paris’te Ecole Normale de Musique okulunun Diplome Superior de Concertiste sınıfını birincilikle bitirdi ve lisansüstü diplomasını Londra’da Kraliyet Koleji’nden derece ile (diploma with distinction) ve konçerto dalında birincilik ödülü kazanarak aldı. 1995-1998 yılları arasında İtalya ağırlıklı olmak üzere katıldığı uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. Emre Şen’in Ankara’da yarı zamanlı konservatuar niteliğinde açtığı Emre Şen Müzik Kursu (Chopin Müzik Evi) 2000-2021 yılları arasında faaliyetlerini sürdürdü. 2006 2011 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Geştalt terapi kuramını sanatsal ifade ve performans ile birleştirerek “Sanatta Geştalt Yaklaşımı” adı altında bir yöntem geliştirdi ve Bilkent Üniversitesinde iki yıl boyunca bu alanda ders verdi. Andante Dergisi 5.Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında 2019 yılında yılın piyanisti seçilen Emre Şen, halen Ankara’da kurduğu Emre Şen Müzik Akademisi’nde masterclasslar vermeyi sürdürmekte, yurt içinde ve dışında resital ve konserler vermeye devam etmektedir.

Özlem Tamer, 1973 yılında Ankara’da doğan Özlem Evren Tamer, tiyatro ve oyunculuk eğitimine 1991 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda (AST) başladı. Rutkay Aziz, Altan Erkekli, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Altan Gördüm, Nilbanu Engindeniz ve Vahide Gördüm gibi tiyatro sanatçıları ve yönetmenlerden eğitim aldıktan sonra Rutkay Aziz’in yönetmenliğini yaptığı “Yer Demir Gök Bakır”, “Jan Dark Davası”, “Kayıplar”; Metin Balay’ın yönetmenliğini yaptığı “Deniz Diye Bir Delikanlı”, “Yobaz”; Levent Ülgen’in yönetmenliğini yaptığı “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” ve “Tango” oyunlarında görev aldı. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyunculukla birlikte reji asistanlığı da yapan Özlem Evren Tamer, Rutkay Aziz’in yönettiği “Ay Carmela” ve “Sakıncalı Piyade” oyunlarında; Metin Balay’ın yönettiği “İnadına Yaşamak” oyununda reji asistanı olarak çalışmıştır. Bursa Devlet Tiyatrosu’nda da 2004-2006 yılları arasında oyuncu olarak çalışan Özlem Evren Tamer, TRT ve çeşitli özel TV/Radyo kanallarında sunuculuk ve dizi oyunculuğu yapmıştır. Çeşitli reklam filmlerinde rol almıştır. Bununla birlikte İFSAK tarafından ödüle layık görülen “Ten Yükü” adlı kısa metrajlı filmde başrol oyuncusu olarak görev almıştır. Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Eğitimi ve Yogalin Akademi’de Çocuk Yogası Eğitimi almış olan Özlem Evren Tamer, 2017 yılından bu yana özel bir Kolejde ve Gülüm Pekcan Dans Okulu’nda Drama ve Çocuk Yogası eğitmenliğine devam etmektedir.

Biletler

  • Meeting

    Meeting film gösterimi ve ardından yönetmenin katılımıyla gerçekleşecek konuşma için ücretsiz bilet alarak kayıt olabilirsiniz.

    ₺0,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page