top of page

23 Mar Cmt

|

Ka

Nonstage Performance Sessions | Doğu Topaçlıoğlu

Bedeni, hareketi ve saf sesi merkezine alan üç ayrı performans, üç gün üst üste Ka izleyicisiyle buluşuyor. Cumartesi akşamı Doğu Topaçlıoğlu’nun çizimlerinin oluşturduğu seslerle kaotik bir özgürlüğe doğru yol alacağız.

Nonstage Performance Sessions | Doğu Topaçlıoğlu
Nonstage Performance Sessions | Doğu Topaçlıoğlu

Saat ve Yer

23 Mar 2024 20:30 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

NONSTAGE PERFORMANCE SESSIONS

Doğu Topaçlıoğlu  | Elocation

23.03.2024, Cumartesi / Saturday 

Kapı açılış / Door opens > 20:30

Performans başlama saati / Performance starts > 21:00

[please scroll for English]

[TR]

Ka, ‘Nonstage: Performance Sessions’ iftiharla sunar.   

Bedeni, hareketi ve saf sesi merkezine alan üç ayrı performans, üç gün üst üste Ka izleyicisiyle buluşuyor.   

Nikolai Galen’in ham sesi, hareketi ve dansı merkezine alan performansıyla medeniyetle olan bağlantılarımızı kopartacak, Doğu Topaçlıoğlu’nun çizimlerinin oluşturduğu seslerle kaotik bir özgürlüğe doğru yol alacak ve Ata Can Yıldız’ın karşılıklı etkileşime açık olan gürültü estetiği ve tavrını benimseyerek oluşturduğu performansı Nüde-L-K ile de yaşadığımız toplumsal olayların sanatçı üzerindeki yansımasına şahit olacağız.  

22 Mart Cuma - Nikolai Galen // Summons  

23 Mart Cumartesi - Doğu Topaçlıoğlu // Elocation 

24 Mart Pazar - Ata Can Yıldız // Nüde-L-K

// 

[EN]

Ka proudly presents 'Nonstage: Performance Sessions'.

Centering on the body, movement, and pure voice, three distinct performances meet the Ka audience on three consecutive days.

With Nikolai Galen's raw voice, movement, and dance-centered performance, we will sever our connections with civilization, head towards chaotic freedom with the sounds created by Doğu Topaçlıoğlu's drawings, and witness the reflection of societal events on the artist through Ata Can Yıldız's performance created with a noise aesthetic and attitude open to mutual interaction, embodied in Nüde-L-K.

March 22, Friday - Nikolai Galen // Summons 

March 23, Saturday - Doğu Topaçlıoğlu // Elocation

March 24, Sunday - Ata Can Yıldız // Nüde-L-K

Doors open: 20:30 

Performance starts: 21:00

Nonstage takes place in an environment focused on the artist and their performance, where the audience can experience an intimate experience by staying silent.

***

Doğu Topaçlıoğlu - Elocation

Ses ve sonik düzenlemeleri aracılığıyla malzemelerin uyarlanabilir doğasının belirgin bir yorumunu sunmayı amaçlayan Doğu Topaçlıoğlu, kağıt, kurşun ve yenilikçi teknik ekipmanın birleşimiyle, çizimleri büyüleyici işitsel deneyimlere dönüştüren kaotik performansıyla bizi anlamın sınırlarını zorlayan ve sesin özgünlüğüne işaret eden bir serüvene davet ediyor.

//

Doğu Topaçlıoğlu, aiming to offer a distinct interpretation of materials' adaptable nature through sound and sonic arrangements, invites us on a journey that challenges the boundaries of meaning and points to the originality of sound with his chaotic performance. This performance transforms his drawings into captivating auditory experiences through a combination of paper, lead, and innovative technical equipment.

-----

"Zamansızlık ve zaman dışılık, Doğu’nun işlerini anlamak için birlikte düşünmemiz gereken kavramlardan. Dışarısı, İçerisi ve bunların sınırlarını daha küçük yaşta sorgulayıp anlamaya çalışan zihni, şimdi de olaylara, nesnelere, seslere, kavramlara ve karşılaşmalara aynı heyecan ve merakla bakıyor ve bu durumlar karşısındaki ortak refleksleriyle kendi dilini oluşturuyor. Şöyle de söyleyebiliriz; sanki Doğu’nun tasarladığı ve kurduğu bir makine var ortada, bu makineye giren her şey Doğuca çıkıyor, Doğu diline tercüme ediliyor ve onu da belki hiç beklemediği bir yere getirip bambaşka bir şeye işaret ediyor. Duyduğu nota, bastığı nota olmaktan çıkıp tüm notaları içinde barındırana kadar dinlerken, müzikle hatta sesin kendisiyle olan ilişkisi, mekânla olan ilişkisine dönüşüyor. Beste veya bi riff yazarken, bazen iki ses arasındaki yirmi farklı motif arasında dolaştıktan sonra, o ilk baştaki iki sese geri dönüşünü şöyle açıklıyor: “0 iki sese geri dönmek için bile olsa çıkmam gereken bir yolculuktu.”  (...)"    

- Berkay Kahvecioğlu

Biletler

 • Doğu Topaçlıoğlu // Elocation

  ₺100,00 - ₺200,00 arası
  Satış bitti
  • ₺100,00
   Vergi: KDV dahil+₺2,50 service fee
  • ₺200,00
   Vergi: KDV dahil+₺5,00 service fee

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page