top of page

24 Mar Paz

|

Ka

Nonstage Performance Sessions | Ata Can Yıldız

Bedeni, hareketi ve saf sesi merkezine alan üç ayrı performans, üç gün üst üste sizlerle buluşuyor. Ata Can Yıldız’ın karşılıklı etkileşime açık olan gürültü estetiği ve tavrını benimseyerek oluşturduğu performansı Nüde-L-K ile toplumsal olayların sanatçı üzerindeki yansımasına tanık olacağız.

Nonstage Performance Sessions | Ata Can Yıldız
Nonstage Performance Sessions | Ata Can Yıldız

Saat ve Yer

24 Mar 2024 20:30 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

NONSTAGE PERFORMANCE SESSIONS

Ata Can Yıldız  | Nüde-L-K

24.03.20234, Pazar / Sunday 

Kapı açılış / Door opens > 20:30

Etkinlik başlama saati / Performance starts > 21:00

[please scroll for English]

[TR]

Ka, ‘Nonstage: Performance Sessions’ iftiharla sunar.   

Bedeni, hareketi ve saf sesi merkezine alan üç ayrı performans, üç gün üst üste Ka izleyicisiyle buluşuyor.   

Nikolai Galen’in ham sesi, hareketi ve dansı merkezine alan performansıyla medeniyetle olan bağlantılarımızı kopartacak, Doğu Topaçlıoğlu’nun çizimlerinin oluşturduğu seslerle kaotik bir özgürlüğe doğru yol alacak ve Ata Can Yıldız’ın karşılıklı etkileşime açık olan gürültü estetiği ve tavrını benimseyerek oluşturduğu performansı Nüde-L-K ile de yaşadığımız toplumsal olayların sanatçı üzerindeki yansımasına şahit olacağız.  

22 Mart Cuma - Nikolai Galen // Summons  

23 Mart Cumartesi - Doğu Topaçlıoğlu // Elocation 

24 Mart Pazar - Ata Can Yıldız // Nüde-L-K

// 

[EN]

Ka proudly presents 'Nonstage: Performance Sessions'.

Centering on the body, movement, and pure voice, three distinct performances meet the Ka audience on three consecutive days.

With Nikolai Galen's raw voice, movement, and dance-centered performance, we will sever our connections with civilization, head towards chaotic freedom with the sounds created by Doğu Topaçlıoğlu's drawings, and witness the reflection of societal events on the artist through Ata Can Yıldız's performance created with a noise aesthetic and attitude open to mutual interaction, embodied in Nüde-L-K.

March 22, Friday - Nikolai Galen // Summons 

March 23, Saturday - Doğu Topaçlıoğlu // Elocation

March 24, Sunday - Ata Can Yıldız // Nüde-L-K

Doors open: 20:30 

Performance starts: 21:00

Nonstage takes place in an environment focused on the artist and their performance, where the audience can experience an intimate experience by staying silent.

***

Ata Can Yıldız - Nüde-L-K

Nüde-L-K

Ata Can Yıldız (1994) Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarında bestecilik eğitimini devam ettirirken 2015’te “Cinuty” isimli performans projesini başlattı. Başta sadece elektronik müzik performansından ibaretti. Her bir performansta sahnenin sınırları belirsizleşti. Dinleyiciler sahneye dahil olmaya başladı. Cinuty daha edilgen bir halde buldu kendini. Sahne, müziğin yanı sıra diyaloglara açtı kendini. Odağında ses olan buluşmalara evrildi.

2024’te Nüde-L performans serisine başladı. Bu seride sanatçının ağırlıklı olarak 2021’den beri topladığı/hazırladığı ses materyalleriyle karşılaşacağız (buluntu sesler, ham ses kayıtları, sentetik sesler, radyo kayıtları, “tamamlanmış” müzik parçaları, elektronik ve akustik enstrümanlar…).  Bu materyaller, bu süreçte dünyaca yaşadığımız toplumsal olayların bir yansıması, bu olaylara karşı tavrın bir ifadesi olarak değerlendirilmelidir.

//

Ata Can Yıldız (1994) started their performance project “Cinuty” while continuing their composition education in Ankara University in 2015. At the beginning, it was only an electronic music performance. With each performance, boundaries of the stage become obscure. Audience started to get involved. Cinuty found themselves in a much more passive state. Stage opened itself to dialogues. They evolved into meetings with sound on their origin.

They started the Nüde-L performance series in 2024. We will mostly see sound materials that the artist prepared from 2021 in Nüde-L-Ban (found sounds, raw recordings, synthetic sounds, radio recordings, complete music pieces, electronic and acoustic instruments…). These materials should be seen as a reflection of social occurings that we all experienced and an expression of the manner to these events.

Biletler

 • Ata Can Yıldız // Nüde-L-K

  ₺100,00 - ₺200,00 arası
  Satış bitti
  • ₺100,00
   Vergi: KDV dahil+₺2,50 service fee
  • ₺200,00
   Vergi: KDV dahil+₺5,00 service fee

  Toplam

  ₺0,00

  Bu Etkinliği Paylaş

  bottom of page