top of page

19 Şub Cmt

|

Ka

Sanatçı Konuşması | Talaya Schmid

''Kadınlık ve Sürdürülebilirlik'' projesi kapsamında İsviçreli feminist sanatçı Talaya Schmid'i ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İsviçreli küratör Carole Kambli moderatörlüğünde okuma ve sanatçı konuşması, Schmid'in küratörlüğünü yaptığı film gösterimiyle devam edecek. (Bu bir kapalı etkinliktir.)

Sanatçı Konuşması | Talaya Schmid
Sanatçı Konuşması | Talaya Schmid

Saat ve Yer

19 Şub 2022 18:30 – 21:30 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

'Kadınlık ve Sürdürülebilirlik' projesi kapsamında feminist İsviçreli sanatçı Talaya Schmid'i ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Okuma ve tartışma oturumu 19 Şubat Cumartesi günü saat 18:30'da Ka Atölye @kaatolye'de İsviçreli küratör Carole Kambli'nin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

Etkinlik, sanatçının küratörlüğünde bir film gösterimi ile devam edecek. Covid-19 nedeniyle katılım 25 kişi ile sınırlıdır. Söyleşi İngilizce olup, Türkçe'ye simültane tercüme yapılacaktır.

Bu etkinlik, Ankara'daki İsviçre Büyükelçiliği tarafından KAOS GL ile ortaklaşa düzenlenmektedir.

İçerik Uyarısı: Bu etkinlik 18+ için uygundur ve çıplaklık, cinsellik ve pornografik materyal içerebilir. 

***

Talaya Schmid >> http://www.talayaschmid.ch/filter/work

"Kadınlık ve Sürdürülebilirlik" Projesi  >>

"Kadınlık ve Sürdürülebilirlik" açık bir bakış açısıyla çalışır: acil sürdürülebilirlik sorununun kadın bakış açısı. Kültürel proje için İsviçreli sanatçılar Talaya Schmid, Aglaia Haritz ve Patricia Jacomella, 13 Şubat 2022'den itibaren Ankara'da sanatçılar Gözde İlkin, SENA ve Ecem Yerman'a katılarak Cermodern Sanat Salonu'ndaki bir sergi için eserler üretmek üzere sanatsal bir değişim ve üretim sürecinde bir araya gelecekler. 8 Mart 2022 Dünya Kadınlar Günü'nde açılacak. Nisan ortasına kadar sürecek proje, Ankara ve İstanbul'da çok çeşitli yan etkinlikleri içerecek. Farklı kuşaklardan feminist sanatçıların bu kültürlerarası diyaloğunda şu sorular araştırılacak: Daha adil ve sürdürülebilir bir gelecek için kadınlar ve sanat ne yapabilir? Şimdiye kadar ayrılan her şey - doğa ve kültür, birey ve topluluk, farklı bilgi disiplinleri, rasyonellik ve diğer bilinç biçimleri - nasıl yeniden bir araya getirilebilir? Sanatsal projeler aracılığıyla yeni bağlantılar ve ağlar nasıl oluşturulabilir?

https://www.instagram.com/swissturkish_art_project/

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page