top of page

12 Şub Cmt

|

Ka

Sanatçı Konuşması | Terminal > Can Akgümüş & İlker Cihan Biner

Can Akgümüş ile Terminal üzerine İlker Cihan Biner eşliğindeki sanatçı konuşması 12 Şubat Cumartesi günü saat 18:00'de Ka'da. Covid-19 nedeniyle katılım 30 kişi ile sınırlıdır. Ücretsiz biletinizi aşağıdaki bağlantıdan alabilirsiniz.

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Sanatçı Konuşması |  Terminal > Can Akgümüş & İlker Cihan Biner
Sanatçı Konuşması |  Terminal > Can Akgümüş & İlker Cihan Biner

Saat ve Yer

12 Şub 2022 18:00 – 19:30 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sanatçı Konuşması | TERMİNAL

Can Akgümüş & İlker Cihan Biner

12.02.2022, Cumartesi 18:00 

Covid-19 nedeniyle katılım 30 kişi ile sınırlıdır.

Ücretsiz kayıt için bu sayfadaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

-----

"(...) Terminal kelimesi için çift anlamdan bahsedilebilir. İlki işlevsel bir mekana işaret eder: Otobüs, uçak, tren gibi taşıtların yolcularını ilk aldığı ya da son bıraktığı yer. İkinci anlamıysa iyileşemeyecek durumda olan hastalara geçici müdahalede bulunulduğu dönem. Her iki halde de gelip geçicilik vurgusunun gücü söz konusu. Bu durum aslında insan yaşamının sınırlılığının altını çizer. Terminal sergisinin hayatla ilişkili olarak böyle bir konumda durmasına dair söylenecek çok şey var. Çünkü oluşturulan tema doğrudan eserlere bakışı etkiliyor. Serginin basın bülteninde ‘hayatın döngüsel yapısı’ ve ‘terminal hepimizin beklediği bir duraktır.’ ifadeleri de özellikle dikkat çekiyor.

Öyleyse önce hayat ve ölüm bağlantılarını gündeme getirmek şart. (...)" - İlker Cihan Biner

------

Can Akgümüş (1987-Ankara) Selçuk Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi’nde İktisat üzerine lisans eğitimi gördü. Sanat üretiminde malzeme olarak fotoğrafı, görünen gerçekliği kayıt altına alması ve bunun bellek, tarih ve toplum ile olan ilişkileri üzerinden yeniden üretilmesiyle oluşan döngünün bir saptaması olarak kullanıyor. Çeşitli kolaj teknikleri uygulayarak fotoğrafın sınırlarını araştırırken özgün bir dil kurmayı amaçlıyor. Çalışmalarını sürekli yer değiştirerek hafıza, kent yaşamı, kent yaşamının doğal döngüsü ve bireyler üzerindeki etkilerini mesafeli ve yorumlayıcı gözlemleriyle üretirken kişisel hafızasıyla ortak hafıza arasında yeni ilişki yolları arıyor. Müze Evliyagil'in direktörlüğünü yapan Can Akgümüş,  Ankara ve İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Biletler

  • Ücretsiz Kayıt

    Etkinliğe katılım Covid-19 salgını nedeniyle 30 kişi ile sınırlıdır. Etkinliğe katılımda Ka'nın Patreon destekçileri öncelikli olacaktır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır.

    ₺0,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page