top of page

12 Nis Sal

|

Ka

Sanatçı Okumaları #5 | Auguste Rodin

Ka'da sanatçı okumalarının beşincisinde Efe Solmazlar, Erdal Duman moderatörlüğünde klasisizmden beri süregelen ideal form anlayışını değiştirerek heykele yeni bir bakış açısı getiren sanatçı Auguste Rodin üzerine bir okuma gerçekleştiriyor.

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Sanatçı Okumaları #5 | Auguste Rodin
Sanatçı Okumaları #5 | Auguste Rodin

Saat ve Yer

12 Nis 2022 19:30 – 21:30 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sanatçı Okumaları | Reading the Artist 

Auguste Rodin

Efe Solmazlar & Erdal Duman 

12.04.2022, Salı-Tuesday 19:30  

Ka'da sanatçı okumalarının beşincisinde Efe Solmazlar, Erdal Duman moderatörlüğünde klasisizmden beri süregelen ideal form anlayışını değiştirerek heykele yeni bir bakış açısı getiren sanatçı Auguste Rodin üzerine bir okuma gerçekleştiriyor. Sanatçı Okumaları etkinliği sanatçıların ürettiklerine daha bütünlüklü bakabilmeyi hedefliyor. Sanatçılar, yalnızca eserleriyle değil; okudukları, yazdıkları, çizdikleri ve hayatına dair ulaşılabilen başka detaylarla birlikte ve ürettikleri dönemin koşulları da gözetilerek “okunuyor” 

*

"Doğada bilinmeyen güçler vardır; kendimizi tamamen ona verdiğimizde, karşılık beklemeden bize onları ödünç verir; gözlerimizin görmediği, aklımızın anlayamadığı ya da şüphelenmediği bu formları bize gösterir." – Auguste Rodin 

*

Efe Solmazlar

1987 yılında Ankara’da doğan Efe Solmazlar, 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Heykel bölümünü bitirdi. Bir yıl süreyle Erasmus vasıtasıyla Almanya’da eğitim gördü, Ankara’da çeşitli sergilere katıldı.

Erdal Duman

Hacettepe Üniversitesi Heykel bölümünde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılında Yaygara güncel sanat inisiyatifinin kuruculuğunda yer aldı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi Heykel bölümünde ve ODTÜ Güzel Sanatlar seçmeli birimlerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler verdi. 2020 yılında Serkan Demir ile birlikte Referans kolektifini kurdu. Ankara’da yaşıyor.

*

Görsel: Portrait of Auguste Rodin, Photography by Beresford, 1902

Biletler

 • Bilet Satın Al

  Etkinliğe katılım Covid-19 salgını nedeniyle 30 kişi ile sınırlıdır.

  ₺50,00
  Satış bitti
 • Öğrenci Bileti

  Etkinliğe katılım Covid-19 salgını nedeniyle 30 kişi ile sınırlıdır.

  ₺30,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page