top of page

25 Kas Cum

|

Ka x Assembly

Sanatçı Okumaları #8 | David Hockney

Sanatçı okumalarının sekizincisinde akademisyen, araştırmacı Erdem Çolak ve araştırmacı Alaz Okudan şipşak fotoğraf eylemini yeniden tasarlayarak perspektif, hareket ve zaman kavramlarını irdeleyerek deneysel fotoğraf kompozisyonları üreten David Hockney üzerine bir okuma gerçekleştirecek.

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Sanatçı Okumaları #8 | David Hockney
Sanatçı Okumaları #8 | David Hockney

Saat ve Yer

25 Kas 2022 19:00 – 21:00 GMT+3

Ka x Assembly, Oran, One Tower AVM, Kudüs Cd. 6/A D:Kat:1, 06450 Çankaya/Ankara

Etkinlik Hakkında

Sanatçı Okumaları #8 | David Hockney

Erdem Çolak

Alaz Okudan 

25.11.2022, Cuma 19:00 

Sanatçı Okumaları, Ka x Assembly'de gerçekleşecektir.

Katılım 30 kişi ile sınırlıdır. Ücretsiz kayıt için bu sayfadaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

-----

Ka’da sanatçı okumalarının sekizincisinde akademisyen, araştırmacı Erdem Çolak ve araştırmacı Alaz Okudan şipşak fotoğraf eylemini yeniden tasarlayarak perspektif, hareket ve zaman kavramlarını irdeleyerek deneysel fotoğraf kompozisyonları üreten David Hockney üzerine bir okuma gerçekleştirecekler.

David Hockney'nin fotoğraf kolajları, zaman ve hareket gibi geleneksel olarak sinema filmleri üzerinden tartışılan olguların pratik örneklerini sunuyor. Hockney, 1980'lerin başında, şipşak (snapshot) fotoğraf eylemini yeniden tasarlayarak perspektif, hareket ve zaman kavramlarını irdelediği yüzlerce deneysel fotoğraf kompozisyonu üretti. Bu konuşma sizi Hockney'nin düşündürücü fotoğraf külliyatını uzun yıllardır sürdürdüğü resim pratiği bağlamında keşfetmeye davet ediyor.

---

Erdem Çolak

Erdem Çolak akademisyen ve farklı medyalar kullanan bir sanatçıdır. Birmingham Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden yüksek lisans ve Amsterdam Üniversitesi Kültürel Analizler Okulu’ndan doktora dereceleri aldı. Biri Amsterdam’da diğeri de Ankara’da olmak üzere iki kişisel sergi açtı. Son dönemde çalışmaları aralarında Bienalsur (Museo Franklin Rawson / San Juan ve Museo MAR / Buenos Aires – 2021), Mamut Art Project (İstanbul – 2021), Humanities Ever After (Vox-Pop / Amsterdam – 2020) ve Truly Essentials (No Man’s Art Gallery, Amsterdam – 2020)’ın da bulunduğu sergilerde izleyicilerle buluştu. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta ve sanatsal üretimlerini Ankara’daki kişisel atölyesinde sürdürmektedir.

Alaz Okudan

Alaz Okudan Bilkent Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar yüksek lisans programı mezunu. Fotoğraf tarihinin saklı ve kıyıda köşede kalmış hikayelerinin yanı sıra görsel üretimde kullanılan alternatif yaklaşımlar ile ilgileniyor. Medya arkeolojisi, kişisel çalışmaları ve akademik araştırmaları için önemli bir yer tutmakta. Ankara’da yaşıyor, araştırma yapıyor ve geziniyor.

Biletler

  • Ücretsiz Kayıt

    Etkinliğe katılım 30 kişi ile sınırlıdır.

    ₺0,00
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page