top of page

10 Haz Cmt

|

Ka

Sergi | Gün Düşleri

Ayşe İnan, Ankara’daki ilk kapsamlı kişisel sergisi ile 9 Haziran’da Ka’da izleyiciyle buluşuyor.

Sergi | Gün Düşleri
Sergi | Gün Düşleri

Saat ve Yer

10 Haz 2023 18:00 – 15 Tem 2023 18:00

Ka, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sergi | Gün Düşleri

09 Haziran - 15 Temmuz 2023

Sanatçı

Ayşe İnan

-

Ayşe İnan, Ankara’daki ilk kapsamlı kişisel sergisi ile 9 Haziran’da Ka’da izleyiciyle buluşuyor. Çocuk kitaplarının ilham dolu dünyasına kapı aralayan, Ayşe İnan’ın çalışmalarının çok yönlü derinliğine yakından tanıklık edeceğimiz bu sergide orijinal çizimlere taslaklar, planlar, hikayeler de eşlik edecek. Yazı karşılamak ve sezonu kapatmak üzere renkli, umut dolu bir buluşma için geri sayım başladı…

-

Resim hafızamda ruhumu kanatlandıran uzun, eşsiz ve rüya gibi bir yolculuk çocuk kitapları. Bugüne kadar yapabildiklerimi anlatabilmenin ipuçları herkes gibi beni de çocukluğuma götürüyor. Çizdiğim şeyler bana o çocuksu coşkunun tazeliğindeki enerjik duyguyu anımsatıyor.

(...) Çocukluğumuzda yaşadığımız mucize gibi hissedilen karşılaşmalar, doyumsuz oyunlar, türlü canlıların habitatı bahçeler, birbirinden eşsiz bitkiler, hayvanlar hepimizin zamanını genişleten o güzel uğraşılar ruhumuzda, göç yolculuklarının konaklama alanları gibi... Sonrasında kitaplarla daha kocaman bir dünya oluyor ve yeni yollar buluyoruz. Kelimeleri okumayı öğrendiğimiz gibi görsel okumayı da öğrenerek hafızamız yol seçimlerini yapıyor. Resimli çocuk kitaplarının özgürlüğü sınırsız ve bu zengin dünyada kendimi hep yeniden keşfediyorum duygusu daim.

Bunları aktarmanın en güzel, dolaysız, sahici yollarından birinin çizim olduğunu düşünüyorum.

Çocukların ezber bozan dünyalarına böylece ulaşabiliyorum ben ve resimli çocuk kitaplarının çok sesli müziğine kapılıp kanatlanıyorum.

-Ayşe İnan

Gün Düşleri sergisi, 10 Haziran 2023 Cumartesi saat 18:00'den itibaren 15 Temmuz 2023 tarihine kadar Pazar-Pazartesi  hariç her gün 10:00-19:00 arası Ka'da görülebilir.

-

Ayşe İnan

Ayşe İnan (Ankara) H.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Anasanat Dalı’ndan 1994 yılında mezun oldu. Birçok gazete, dergi ve yayınevinde karikatür, illüstrasyon ve grafik tasarım çalışmaları oldu. Yurtiçinde ve yurtdışında karma sergilere katıldı, pek çok ödül aldı. Resimlediği kitaplar pek çok dilde yayımlandı. Çocuk kitapları resimlemeye devam ediyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page