top of page

10 Eki Paz

|

Ka

Sergi Turu: Esra Oskay ile Yer Parça

Metehan Törer, Umut Kambak ve Funda Susamoğlu'nun çalışmalarını bir araya getiren Yer Parça sergisini sanatçı ve akademisyen Esra Oskay rehberliğinde görmek için Pazar günü bize katılın.

Sergi Turu: Esra Oskay ile Yer Parça
Sergi Turu: Esra Oskay ile Yer Parça

Saat ve Yer

10 Eki 2021 14:30 – 15:30 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Metehan Törer, Umut Kambak ve Funda Susamoğlu'nun çalışmalarını bir araya getiren Yer Parça sergisini, sanatçı ve akademisyen Esra Oskay rehberliğinde görmek için Pazar günü bize katılın.

"Demir örgülere tutunarak yükselen, çamura bulanarak topraklaşan zemin, bir anda içine düşüverdiğimiz, iki ayaklı dünyamızdan çıkıp çakılıverdiğimiz bir sınıra dönüşür. “Yer Parça" yersizliği, dünyasızlığı ve zeminsizliği yeniden hayal eden bir karşılaşmaya odaklanır. Ayaklarımızı bastığımız zemin şüphe çekmeden düşüncemizi yeryüzüne bağlar. Oysa demir ve beton insanı yerinden eder, toprak dilimizin dışına taşan bir dünyasızdır. (…) "Yer Parça" nesnesinden süzülerek bakan ve ondan taşan bir bakışta dikey bir medeniyetin tersten imgesini taşır." - Esra Oskay, sergi metninden

Esra Oskay - https://www.esraoskay.com/

H. Esra Oskay (1982, Başkale) Ankara’da yaşıyor ve çalışıyor. Kamusalın değişen yüzü, duygu politikası, iktidarın materyal dünyası ve bilim felsefesiyle ilgileniyor. Yakın zamanda çalışmalarıyla katıldığı platformlar arasında İKSV ÇAP Çalışma ve Araştırma Programı (2020), K2 Çağdaş Sanat Derneği-Hatay Daire Sanat Konuk Sanatçı Atölyesi (2020), 19,5 Sanatçı İnisiyatifi tarafından düzenlenen 19,5. ODTÜ Sanat Sergisi (2019), Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Sergisi (2019) ve 7. İstanbul Rotary Sanat Yarışması Sergisi (2017) bulunuyor. Esra Oskay'ın “Ayvazovski ve Diğerleri: Resmi Makamların Resimli Bir İncelemesi”, 2020 tarihli border_less Kitap Fonu'nu kazanmış, Ka Atölye ve Barın Yazı & Cilt

Atölyesi işbirliğiyle 50 adet üretilmiş, Gamze Büyükkuşoğlu ve border_less tarafından desteklenmiştir.

-------

Sergi turuna katılım Covid-19 salgını nedeniyle 20 kişi ile sınırlıdır. Etkinliğe katılımda Ka'nın Patreon destekçileri öncelikli olacaktır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır. Etkinlik süresince maske kullanımı zorunludur. Ka'nın iç mekânı dışarıdan doğrudan temiz hava çeken yerleşik havalandırma sistemi ile sürekli olarak havalandırılmaktadır.

Sergi turu haricinde Yer Parça sergisi Ka'nın açık olduğu saatlerde 31 Ekim 2021 tarihine kadar görülebilir.

Biletler

 • Rezervasyon / Reservation

  Sergi turuna katılım Covid-19 salgını nedeniyle 20 kişi ile sınırlıdır. Etkinliğe katılımda Ka'nın Patreon destekçileri öncelikli olacaktır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır. / Participation in the exhibition tour is limited to 20 people due to the Covid-19 outbreak. Ka's Patreon supporters will be prioritized for participation in the event. HES code information and proof of complete vaccination are required for all participants.

  ₺0,00
  Tükendi
 • Patreon Destekçisi / Supporter

  ₺0,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page