top of page

26 Şub Cmt

|

Ka

Tahterevalli Konuşmaları | Onur Sancu & Doğu Topaçlıoğlu

Tahteravalli konuşmalarının üçüncüsünde Doğu Topaçlıoğlu ve Onur Sancu, sesi, müziği, sanat üretme dürtüsünü ilkel bir aşkınlık fikriyle birlikte tartışacaklar. Doğu’nun “Kendileme” isimli sergisinde gerçekleşecek bu söyleşi, serginin temelindeki düşünceleri de tartışmaya açacak.

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Tahterevalli Konuşmaları | Onur Sancu & Doğu Topaçlıoğlu
Tahterevalli Konuşmaları | Onur Sancu & Doğu Topaçlıoğlu

Saat ve Yer

26 Şub 2022 19:30 – 21:05 GMT+3

Ka, Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Tahterevalli Konuşmaları 

Onur Sancu & Doğu Topaçlıoğlu 

"Duyumsama ve Aşkınlık" 

26.02.2022 Cumartesi 19:30-21:00 

Tahteravalli konuşmalarının üçüncüsünde Doğu Topaçlıoğlu ve Onur Sancu, sesi, müziği, sanat üretme dürtüsünü ilkel bir aşkınlık fikriyle birlikte tartışacaklar. Doğu Topaçlıoğlu'nun “Kendileme” isimli sergisinde gerçekleşecek bu söyleşi, serginin temelindeki düşünceleri de tartışmaya açacak. Covid-19 salgını nedeniyle 30 kişi ile sınırlı. Sayfadaki bağlantıdan kayıt yaptırarak dijital biletinizi alabilirsiniz.

-

Dünyanın nesnel gerçekliğini öznelliğe, duyumsamaya dair bir aşkınlıkla birlikte düşünme ihtiyacı, ilkel bir dürtü olabilir. Çünkü ilkel algının dünyayla arasındaki ilişki mantığın değil hissiyatın manipülasyonlarıdır. Dünyayı dolaysızca meydana getirebilmek duyumsama, hissiyat gibi aşkınlıkları anlamaya çalışmakla mümkün kılınabilir yalnızca. Aşkın olan hem soyuttur hem de gerçek. 

Bu etkinlik Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı Kültür ve Eğitim Organizasyonları için Uluslararası Yardım Fonu 2021, Goethe-Institut ve diğer ortaklar tarafından finanse edilmektedir: www.goethe.de/relieffund

***

Tahterevalli, çocuk parklarının en kıyıda köşede kalmış oyuncağı. Kimileri için çok eğlenceli kimileri içinse asla yanına yaklaşılmaması gereken keyifsiz alet. Bir tür denge ve aynı zamanda dengesizlik üzerine inşa edilen, yalnız binilemeyecek bir oyuncak. Yalnız binilemediği gibi herkesle de binilemiyor. Karşıda kimin olacağına iyi karar vermek gerekiyor. Zira oyun arkadaşınızla aranızdaki uyum ya da uyumsuzluk tahterevalliden ne kadar keyif alacağınızın da habercisi.

Bu benzetmeden yola çıkarak, 2020 Ocak ayından bu yana Ka konuk konuşmacılarını davet ediyor. Tahterevallinin bir ucunda konuğu, diğer ucunda da konuğunun seçtiği bir isim. Birlikte karar verilen bir konu etrafında bir saatlik bir konuşma. Her etkinliğin sonunda ise ses kayıtlarını deşifre ederek mini bir yayına dönüştürmek söz konusu. 

ENG

The Seesaw Talks continues with Doğu Topaçlıoğlu ve Onur Sancu's discussion session on sound, music, and the urge to produce art together with a primitive idea of transcendence. Since the Appropriation exhibition continues, the conversation will also open up the ideas behind the exhibition. The talk will be held in Turkish without translation, but the video recordings will be available soon. Participation is limited to 30 people due to the Covid-19 outbreak. Please book for free through the link in bio.

/ This event is funded by the International Relief Fund for Organisations in Culture and Education 2021 of the German Federal Foreign Office, the Goethe-Institut and other partners: www.goethe.de/relieffund

Biletler

  • Bilet Al

    Etkinliğe katılım Covid-19 salgını nedeniyle 25 kişi ile sınırlıdır. Tüm katılımcılar için HES kodu sorgulaması ve iki doz aşı koşulu bulunmaktadır.

    ₺0,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page