top of page

17 Kas Per

|

Ka x Assembly

Urban Talks #01 | Nereye Gidiyoruz?

Ka Atölye iş birliğiyle kent yürüyüşlerini sürdüren Urbanwalks.ankara’nın kurucuları Cem & Cemre sizleri büyük bir mutlulukla yeni bir etkinlik serisine davet ediyor. İlk konuşmada konukları olmayacak, bunun yerine birbirlerini ağırlayacaklar...

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Urban Talks #01 | Nereye Gidiyoruz?
Urban Talks #01 | Nereye Gidiyoruz?

Saat ve Yer

17 Kas 2022 19:00 – 21:00 GMT+3

Ka x Assembly, Oran, One Tower AVM, Kudüs Cd. 6/A D:Kat:1, 06450 Çankaya/Ankara

Etkinlik Hakkında

Urban Talks

urbanwalks.ankara

Cem Dedekargınoğlu

Cemre Gökpınar

17.11.2022, Perşembe 19:00 

Urban Talks, Ka x Assembly'de gerçekleşecektir.

Katılım 40 kişi ile sınırlıdır. Ücretsiz kayıt için bu sayfadaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

-----

Ka Atölye iş birliğiyle kent yürüyüşlerini sürdüren Urbanwalks.ankara’nın kurucuları Cem & Cemre sizleri büyük bir mutlulukla yeni bir etkinlik serisine davet ediyor.   “Bugüne kadar yürüyerek deneyimlediğimiz kent mekânını; kentin çeşitli tarihsel katmanları, önemli aktörleri ve kavramları üzerinden tartışacağız. Her etkinlikte aramıza katılacak konuklarımızla, kâh oturup kâh kalkarak, bir parçası olduğumuz yapılı çevreyi ve onun paydaşlarını birlikte keşfetmeye çalışacağız.

İlk konuşmamızda konuğumuz olmayacak, bunun yerine birbirimizi ağırlayacağız. Dört senedir yapmakta olduğumuz Kent Yürüyüşleri’ni oturduğumuz yerden değerlendirerek; farklı sosyal gruplardan ve düşünsel altyapılardan gelen, Ankara ve modern mimarlık meraklısı iki genç insanın bu kadar uzun zamandır birlikte yürümeye, konuşmaya ve tartışmaya nasıl devam edebildiğini tartışacağız. Kent mekânında bu süreçte gördüğümüz değişiklikler, yaşadığımız sorunlar, yaptığımız hatalar ve bulabildiğimiz çözüm yolları üzerinden kendimizi ve yaptıklarımızı didikleyeceğiz.”

---

Cem Dedekargınoğlu

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli öğrenci inisiyatiflerinde, sivil toplum örgütlerinde, yerel/ulusal kapsamlı etkinliklerde ve atölye çalışmalarında gönüllü olarak görev aldı; meslek örgütlerinde ve mimari tasarım ofislerinde çalıştı. 2019 yılında ODTÜ Mimarlık Tarihi Lisansüstü Programı'ndan yüksek lisans derecesini aldı. Akademik çalışmalarına aynı programda doktora öğrencisi olarak devam etmektedir. 2018’den beri Cemre Gökpınar ile Ankara’da kent yürüyüşleri düzenlemektedir.

Cemre Gökpınar

Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi bölümü mezunu. 2019’da yaratıcı endüstriler alanında proje ve faaliyetler üreten AnkaraAks’ın kurucusu oldu. Uzun süredir Mimarlık Tarihi ve yakın dönem Modern mimarlık ve Cumhuriyet dönemi mimari kuramları ekseninde Ankara merkezli çalışmalarını sürdürürken yaratıcı ve kültür endüstrileri alanında da girişimcilik yapıyor. Bu alanda sürdürülebilir birçok proje çalışmasının içerisinde yer alıyor. Ayrıca kültür, gençlik politikaları ve tasarım odaklı düşünce ile de ilgileniyor.

Biletler

  • Ücretsiz Kayıt

    Etkinliğe katılım 40 kişi ile sınırlıdır.

    ₺0,00
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page